Black Friday 2016 - kupując w zagranicznych sklepach też można sporo oszczędzić

Robert Kędzierski
Black Friday, czyli Czarny Piątek, jest wielkim dniem dla łowców okazji. Zaoszczędzić można również kupując towary w sklepach zagranicznych. Nawet jeśli weźmiemy pod uwagę koszty dostawy przeceny są warte uwagi.

Black Friday 2016 od kilku godzin rozpala internet. Nie brakuje ciekawych ofert, o których piszemy na żywo w naszej specjalnej relacji.

Interesujące wyprzedaże pojawiają się też w sklepach zagranicznych. Polacy mogą korzystać części z nich - serwisy takie jak Amazon oferuję bowiem opłacalną wysyłkę do Polski.

Czytaj też: Miliard dolarów w pięć minut - tak działają wyprzedaże. 

Huawei M2 - 500 złotych taniej

Huawei M2Huawei M2 Fot. Amazon

Dziesięciocalowy tablet Huawei M2 w sklepie Amazon.de w ramach promocji Black Friday kosztuje 249 euro. Po uwzględnieniu nieco droższego przewalutowania przy płatności kartą urządzenie kosztuje z wysyłką do Polski 1219 złotych. To mniej więcej 500 złotych mniej od najtańszych ofert dostępnych w sieci.

Uniwersalny pilot niemal połowę taniej

Logitech Harmony OneLogitech Harmony One Fot. Logitech

W niemieckim Amazonie kupimy też pilot Logitech Harmony Ultimate One. Urządzenie zastępuje piloty do telewizora, wieży, dekodera. Wyświetlacz pozwala na wygodne przełączanie się pomiędzy sterowanym sprzętem. Wraz z wysyłką, po przeliczeniu kursu walut według pośrednika płatności, kosztuje w Czarny Piątek 435zł. W polskim sklepie wraz z wysyłką kosztuje o niemal 200 złotych drożej Zaoszczędzamy niemal połowę.

Znalezienie ciekawej oferty w zagranicznym sklepie nie jest łatwe. Za każdym razem musimy bowiem upewnić się, czy wysyłka jest możliwa do Polski. Trzeba też sprawdzić kwotę po przewalutowaniu - tu różnice względem cen widocznych na ekranie mogą sięgać nawet dziesięciu procent. 

Wielkie okazje z Polski

Czarny Piątek opanował również polskie sklepy online. Specjalną ofertę przygotowało Allegro, który oprócz prowadzenia całego serwisu prowadzi też własny sklep. A w nim kupić możemy m.in. zegarek Timex Chronograph. Przeceniono go z 399 na 179 złotych.

Timex ChronographTimex Chronograph Fot. Allegro

Amazon - wyprzedaż marki Kindle nie dla Polaków

Wyprzedaż nie dla PolakówWyprzedaż nie dla Polaków Fot. Amazon

Niestety ani w niemieckim, ani w brytyjskim Amazonie nie można zamówić przecenionych produktów z serii Kindle. Szkoda, bo chociażby siedmiocalowy tablet Fire kosztuje zaledwie 160 złotych. Podobnych ofert, które Polaków nie obejmują jest znacznie więcej. Chociażby tablet Surface Pro 4 przeceniony z 800 funtów na 549.99... Czarny Piątek jest szczególnie atrakcyjny dla tych, którzy mogą zamawiać towar z dostawą na zagraniczny adres. 

Więcej o: