Masz konto w mBanku? Bank przygotował dla ciebie bardzo niemiłą niespodziankę

Daniel Maikowski
Od lutego przyszłego roku za każdą wypłatę kartą debetową z bankomatu poniżej kwoty 100 zł mBank będzie pobierać opłatę w wysokości 1,30 zł.

O zmianach w opłatach dotyczących wypłat kartą z bankomatu jako pierwszy napisał serwis Bankier.pl. Nowy regulamin z pewnością nie spodoba się klientom banku, którzy są przyzwyczajeni do płatności gotówką.

Teraz każda wypłata na kwotę poniżej 100 zł będzie wiązać się z opłatą w wysokości 1,30 zł. Dotyczy to zarówno bankomatów mBanku, jak również sieci Euronet, Planet, Cash oraz Banku Zachodniego WBK. Do tej pory klienci mBanku mogli korzystać z tych bankomatów bez żadnych dodatkowych opłat.

mBank jest nieco bardziej łaskawy dla młodszych klientów. W przypadku właścicieli kont eKonto m (konto dla klientów w wieku od 21 do 24 lat) oraz eKonto dla Młodych minimalna kwota bezpłatnej wypłaty z bankomatów została ustalona na poziomie 50 zł.

Nowe warunki wypłaty z bankomatów nie będą dotyczyły właścicieli kont: mKonto Aquarius Intensive, eKonto z usługą Pakiet Intensive, eKonto m, Ekonto izzy, eMAX i eMAX plus oraz posiadaczy karty MasterCard Gold PayPass.

Prowizji będzie można uniknąć dokonując wypłaty na kwotę wyższą niż 100 zł lub wypłacając pieniądze za pomocą usługi Blik. Ta ostatnia jest dostępna dla każdego klienta, który korzysta z mobilnej aplikacji mBanku. Wypłata odbywa się tu poprzez wprowadzenie jednorazowego kodu, który wyświetla się na ekranie smartfona.

Tabela opłat dla kont eKonto oraz mKontoTabela opłat dla kont eKonto oraz mKonto fot. mBank

Darmowy Blik i cash back

Co z osobami, które nie korzystają z aplikacji mobilnej i Blika? Ci klienci będą mogli wypłacać pieniądze bezpłatnie podczas zakupów, korzystając z usługi cash back, która jest dostępna m.in. w sieciach Żabka, Carrefour, Media Markt oraz na stacjach Orlen.

Zmianie uległa również wysokość prowizji związana z wypłatą pieniędzy w obcych bankomatach. Dotychczas była to stała prowizja w wysokości 3 proc. (minimalnie 5 zł, a maksymalnie 9 zł). Teraz zostanie ona zastąpiona stałą opłatą w wysokości 7 zł za wypłatę w polskim banku oraz 10 zł w przypadku wypłaty za granicą.

mBank nie jest pierwszym bankiem, który postanowił wprowadzić opłaty za wypłaty z bankomatów. Na podobny ruch w ostatnim czasie zdecydowały się m.in. Bank Pocztowy, ING Bank Śląski, Bank Pekao oraz Deutsche Bank.

Taryfę prowizji i opłat bankowych w mBanku można znaleźć w tym miejscu.

Więcej o: