W Niemczech kurczaka zjesz u Polaka. Polski AmRest przejmuje 15 restauracji KFC za zachodnią granicą

AmRest Holdings poinformował o przejęciu 15 restauracji KFC w Niemczech, od firmy Kentucky Fried Chicken (Great Britain) German Branch. Polska spółka zapłaci za nie łącznie ok. 10,3 mln euro (ok. 45,6 mln zł).

Strony chcą sfinalizować transakcję w ciągu kilku najbliższych miesięcy – ostateczny termin zależeć będzie m.in. od uzyskania zgód właściwych organów antymonopolowych i od podpisania niezbędnych umów do prowadzenia restauracji.

„Zdaniem zarządu, duży potencjał rynku do rozwoju marki w połączeniu z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem AmRest w prowadzeniu restauracji KFC, pozwoli na kilkukrotne zwiększenie skali działalności w tym obszarze w nadchodzących latach” – czytamy w komunikacie AmRest.

AmRest prowadzi ponad 500 restauracji KFC w 8 krajach Europy - w Polsce, Czechach, na Węgrzech, w Chorwacji, Serbii, Bułgarii, Hiszpanii i Rosji.

- Nasza wizja zakłada wejście na ścieżkę szybkiej ekspansji w najbliższych kilku latach. Widzimy jak dobrze marka KFC odbierana jest przez niemieckich klientów – dodaje Olgierd Danielewicz, Prezydent Marki KFC w AmRest.

"Szacowane przychody nabywanych restauracji za okres 12 miesięcy kończących się 31 sierpnia 2016 roku wyniosły 27,4 mln euro (ok. 121,5 mln zł)" – dodaje spółka.

Transakcja zostanie sfinansowana ze środków własnych AmRest.

AmRest Holdings jest największą publicznie notowaną spółką restauracyjną w Europie Środkowo-Wschodniej. Działa też w Europie Zachodniej, Rosji, Chinach oraz Stanach Zjednoczonych. Na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie spółka jest obecna od 2005 r.

Kurs AmRestKurs AmRest źródło: stooq.pl

 

Więcej o: