Martwisz się, bo twój bliski nie daje znaków życia? Ta aplikacja pozwoli go odnaleźć

Google właśnie wypuścił aplikację Zaufane kontakty. Pozwala ona zlokalizować bliską osobę w sytuacji, gdy nie można się z nią skontaktować. Może pomóc w wielu alarmowych sytuacjach.

Jak działa aplikacja? Jeśli osoba dodana do Twoich zaufanych kontaktów będzie się o ciebie martwić, może wysłać ci prośbę o udostępnienie lokalizacji. Jeśli nie odpowiesz na prośbę w ciągu pięciu minut, aplikacja sama wyśle informację o Twojej ostatniej znanej lokalizacji (z historii lokalizacji Google). Oczywiście w tym celu konieczne jest włączenie w telefonie dostępu do lokalizacji.

Twoje zaufane kontakty mogą dowiedzieć się także m.in. jaki jest poziom naładowania baterii. Twoją ostatnią lokalizację poznają nawet, jeśli w Twoim telefonie padnie bateria.

aplikacja Zaufane kontaktyaplikacja Zaufane kontakty źródło: contacts.google.com

Informacje o tym, gdzie się znajdujesz, możesz także wysłać samemu – wybranym osobom albo, w ramach alertu (np. gdy jesteś w niebezpieczeństwie), wszystkim zaufanym kontaktom.

aplikacja Zaufane kontaktyaplikacja Zaufane kontakty źródło: aplikacja Zaufane kontakty

Aplikacja sama z siebie nie wysyła lokalizacji – wyłącznie na prośbę „zaufanego kontaktu” lub gdy sam udostępnisz swoje położenie. Jednocześnie ta informacja jest udostępniana jedynie osobom, które dodasz do grona zaufanych kontaktów.  

Jeśli wszystko jest w porządku, możesz odrzucić prośbę o zlokalizowanie.

Aplikacja Zaufane kontakty na razie została udostępniona na Androida. W przyszłości trafi także na urządzenia z systemem iOS.

Więcej o: