Jest szansa dla Almy? Sąd otworzył postępowanie sanacyjne. Kurs spółki w górę o 47 proc.

Sąd rejonowy w Krakowie zdecydował o otwarciu postępowaniu sanacyjnego Alma Market. Ale to nie wszystko. Jednocześnie oddalił wnioski o upadłość spółki. Ta informacja wyraźnie ucieszyła inwestorów.

Alma Market złożyła wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego w połowie września, chcąc uniknąć upadłości. W czwartek sąd zgodził się na takie postępowanie, to oznacza, że firma może zająć się restrukturyzacją, która ma na celu "uzdrowienie" biznesu firmy i jej oddłużenie. To wszystko ma się odbywać pod nadzorem sądowym. Sąd wyznaczył komisarza dla Almy - została nim sędzia Ewa Ostrowska. Na zarządcę wyznaczono doradcę restrukturyzacyjnego Dariusza Sitka.

"Jednocześnie sąd postanowił o oddaleniu rozpoznawanych łącznie wniosków o upadłość" - podała spółka w komunikacie giełdowym. Alma złożyła wniosek o upadłość obejmującą likwidację majątku w połowie października, podtrzymując wtedy wcześniejszy wniosek o postępowanie sanacyjne.

Informacja o tym, że sąd zgodził się na ratowanie spółki w postępowaniu sanacyjnym, wyraźnie ucieszyła inwestorów - kurs wystrzelił, rosnąc po 15:00 o 47 proc.

Notowania Alma Market - wykres miesięcznyNotowania Alma Market - wykres miesięczny źródło: stooq.pl

Giełdowe notowania Alma Market poprawiają się od początku miesiąca. 5 grudnia spółka poinformowała, że chce zebrać z rynku 5,5 mln zł poprzez nową emisję akcji, której celem ma być "dokapitalizowanie spółki w przypadku otwarcia postępowania restrukturyzacyjnego - sanacyjnego spółki przez właściwy sąd."

Alma Market zarządzała siecią supermarketów, o kłopotach firmy dowiedzieliśmy się kilka miesięcy temu. Czytaj więcej na ten temat tutaj.

 

Więcej o: