Wolne dni w 2017 r. Kiedy wziąć urlop w przyszłym roku?

Rok 2017 będzie nieco lepszy od mijającego pod kątem ułożenia w kalendarzu dni wolnych od pracy. Kiedy dokładnie brać urlopy, żeby maksymalnie wydłużyć sobie weekendy?

Styczeń

Nowy Rok, czyli 1 stycznia, wypada w niedzielę, więc niestety ani to dodatkowy wolny dzień, ani nawet nie można odebrać sobie za niego innego dnia laby (jak w przypadku świąt w soboty).

Jednak już 6 stycznia, czyli Święto Trzech Króli, wypada w piątek. To wydłuży weekend do trzech dni, a wliczając ewentualne 4 dni urlopu w dniach 2-5 stycznia, łącznie wolne można wydłużyć do 9 dni.

Ale styczniowe święta pewnie macie już ogarnięte. Jak będzie w kolejnych miesiącach?

Luty, marzec - bez świąt

Kwiecień

Wielkanoc wypada w dniach 16-17 kwietnia. Ewentualny urlop w dniach 18-21 kwietnia (wtorek-piątek) wydłuży odpoczynek do 9 dni.

Maj

Święto Pracy, 1 Maja, będziemy obchodzić w 2017 r. w poniedziałek. Święto Konstytucji 3 Maja w środę. Wolne 2 maja oznacza 5-dniową majówkę. Trzy dni urlopu w dniach 2, 4 i 5 maja dadzą razem 9 dni wolnego.

Czerwiec

Boże Ciało wypada 15 czerwca (to oczywiście czwartek). Wypisanie urlopu na piątek 16 czerwca wydłuży czerwcowy weekend do 4 dni. Wersja dla rozrzutnych – urlop 12-14 oraz 16 czerwca to 9 dni laby.

Wcześniej, 4 czerwca, wypadają Zielone Świątki. To dzień ustawowo wolny od pracy, jednak jak zwykle wypada w niedzielę. Oczywiście dla pracowników biurowych to żadna dodatkowa laba, ale już sklepy będą zamknięte, więc ich pracownicy odetchną.

Lipiec – bez świąt

Sierpień

15 sierpnia, czyli Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny (oraz Święto Wojska Polskiego) wypada we wtorek. Urlop 14 sierpnia pozwoli cieszyć się wolnym przez 4 dni. Jeśli ktoś zaplanowałby cały tydzień wolnego, dzięki świętu 15 sierpnia zaoszczędzi jeden dzień urlopowy.

Wrzesień, październik – bez świąt

Listopad

1 listopada, czyli Święto Zmarłych, wypada w środę. Dwa dni wolnego przed lub po tym święcie oznacza 5 dni wolnego, urlop we wszystkie te dni wydłuży wolne do 9 dni.

11 listopada, Święto Niepodległości, w 2017 r. będziemy świętować w sobotę. To o tyle dobra wiadomość, że za to należy nam się wolne w inny dzień

Grudzień

Święta Bożego Narodzenia wypadają w poniedziałek i wtorek. Ewentualne 3 dni urlopu w dniach 27-29 grudnia wydłuży wolne do 10 dni (1 stycznia wypada w poniedziałek).

I dobra wiadomość na sam początek 2018 r. – Święto Trzech Króli będziemy obchodzić w 2018 r. w sobotę – a to uprawnia nas do odbioru dodatkowego dnia wolnego w innym terminie.

Więcej o: