Nowe ubrania w Lidlu. Takich jeszcze nie było. Sieć wyda miliony złotych

Lidl Polska na początku 2017 r. zaopatrzy swoich pracowników w nowe ubrania wyprodukowane z ekologicznej bawełny. Przeznaczy na ten cel 6,5 mln złotych.

Lidl Polska przekazuje pracownikom swoich sklepów ekologiczne ubrania.

– Dla naszych pracowników komfort pracy jest tak samo ważny jak atrakcyjne wynagrodzenie oraz benefity. Dbamy o nich, dlatego oprócz podwyżek płac w styczniu przekazujemy im ubrania dopasowane do ich potrzeb. Na ten cel przeznaczyliśmy 6,5 mln złotych – mówi dyrektor personalny Lidla Anna Durzyńska.

Menadżerowie i ich zastępcy będą nosili błękitne koszule oraz spodnie chino z paskiem. Panie na tych stanowiskach mogą założyć dodatkowo kamizelkę, sweter lub kardigan, a panowie kamizelkę lub sweter. Pracownicy sklepów otrzymają, sportowo skrojone jeansy, pasek i niebieskie koszule polo. W chłodniejsze dni panowie będą mieli do dyspozycji bluzy softshell, a panie dodatkowo będą miały do wyboru ciepły polar.

Nowe ubrania pracowników Lidla, źródło: mat. prasowe Lidl PolskaNowe ubrania pracowników Lidla, źródło: mat. prasowe Lidl Polska źródło: mat. prasowe Lidl Polska

Lidl Polska posiada dziś w Polsce ponad 600 sklepów i zatrudnia łącznie 15 tys. osób.

Sieć chętnie chwali się nawiązaniami do ekologii. Nowa odzież pracowników Lidla jest wyprodukowana ze 100-procentowej bawełny zbieranej w małych gospodarstwach rolnych w Indiach. Sklepy sieci są z kolei wyposażone m.in. w odzysk ciepła z urządzeń chłodniczych, rekuperację, gruntowe pompy ciepła, oświetlenie LED oraz duże przeszklenia pozwalające na optymalizację wykorzystania światła dziennego. Sześćsetny sklep sieci w Polsce, otwarty jesienią 2016 r., wyposażono dodatkowo w ogniwa fotowoltaiczne.

Lidl zapowiedział także podwyżki dla pracowników. Od początku marca pracownicy w chwili zatrudnienia mają zarabiać 2550-3300 zł brutto, a po roku sieć gwarantuje podwyżkę do 2750-3500 zł.

Zobacz także WIDEO: Paris Hilton w reklamie akcesoriów do włosów Lidl

Więcej o:
Komentarze (69)
Nowe ubrania w Lidlu. Takich jeszcze nie było. Sieć wyda miliony złotych
Zaloguj się
 • bazbaz73

  Oceniono 24 razy 10

  Bezczelni. Zamiast dla polskich pracowników szyć odzież z polskiej bawełny to oni zmawiają to w Indiach! Panie Morawiecki - pora przyłożyć im dodatkowy podatek - niech nauczą się dbać o polskich hodowców bawełniaków!

 • cenie-dobre-dziennikarstwo

  Oceniono 19 razy 5

  Ubrania dla polskich pracowników firma kupi w niemieckiej centrali, płacąc 6,5 mln PLN za ciuchy dla 15 tys. osób. Czyli, średnio, po 433 PLN na osobę. W ten sposób polska firma będzie miała koszt i zapłaci stosownie niższy podatek dochodowy. A firma matka opodatkowuje się w Niemcach lub wcale. Taka metoda na łatwy transfer części zysku.

 • pokon

  Oceniono 2 razy 2

  Misiewicz [powinien sie tam zatrudnić. Też by dostał służbowy garniturek.

 • krzywelustro

  Oceniono 1 raz 1

  Dajcie kurduplowi jeszcze trochę pobawić się w Kima, to niedługo wszyscy Polacy będą chodzić w jednakowych granatowych ubrankach.

 • zelm71

  Oceniono 3 razy 1

  uwielbiam podanie płac w brutto. Pięknie wyglądają. To jak podawanie długości falusa razem z kręgosłupem :)

 • lusjola

  Oceniono 1 raz 1

  Brawo LIDL Ci LUDZIE tak ciężko pracują należy się i podwyżki również.Rodzimy Lewiatan też powinien wspomóc DZIEWCZYNY , o MILI to szkoda słów kolejki tasiemcowe a ONE gonią w piętkę....

 • welcometopoland

  Oceniono 2 razy 0

  może na VAT zaoszczędzili to mają teraz...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX