Po 24 latach stacje Statoil znikną z Polski. Zastąpi je nowa marka

Już w maju z krajowych stacji benzynowych zniknie marka Statoil, zastąpi ją nieznana w Polsce marka Circle K.

Decyzję o sprzedaży stacji benzynowych nad Wisłą, kontrolowany przez norweski rząd koncern Statoil, podjął jeszcze w 2012 roku. Razem z nimi gigant paliwowy pozbył się stacji paliw zlokalizowanych w Skandynawii, Krajach Bałtyckich oraz Rosji.

Kupcem okazała się kanadyjska firma AlimentationCouche-Tard, która prowadzi ponad 15 tys. stacji paliw oraz sklepów typu convenience przy stacjach na całym świecie. Kosztowało ją to 2,8 mld dol.

Spółka AlimentationCouche-Tard miała prawo do używania rozpoznawalnej nazwy i logotypu Statoil do 2021 roku, jednak już teraz postanowiła zastąpić ja własną marką. Razem ze Statoil zniknie nieznany w Polsce brand Mac's. Ruch ma wzmocnić globalną markę Circle K.

Zdjęcie szyldów Statoil będzie ostatnim krokiem finalizowania wyjścia Norwegów z Polski. Formalnie firma jest nieobecna w Polsce od 1 kwietnia 2016 roku, kiedy operator kilkuset stacji w Polsce zmienił nazwę ze Statoil Fuel& Retail Polska Sp. z o.o. na Circle K Polska. Sp. z o.o. Zmianę mogli jednak zauważyć jedynie uważni kierowcy. Na paragonach, fakturach czy innych dokumentach widnieje już nazwa Circle K Polska.

Statoil w Polsce 24 lata

Statoil rozpoczął działalność nad Wisłą w 1993 roku, kiedy otwarto w naszym kraju pierwszą stację benzynową tej marki w Zakroczymiu. Dziś pod tym szyldem w około 200 miastach działa 357 stacji paliw (w tym 86 stacji pod budżetową marką Statoil 1-2-3, bez sklepu i myjni).

Prezesem Circle K Polska Sp. z o.o. jest Litwin Giedrius Bandzevicius. Jedynym udziałowcem Circle K Polska Sp. z o.o. jest firma Circle K AS, należąca do AlimentationCouche-Tard Inc.

Więcej o:
Komentarze (103)
Po 24 latach stacje Statoil znikną z Polski. Zastąpi je nowa marka
Zaloguj się
 • rodak_z_perth

  Oceniono 11 razy 7

  "Statoil rozpoczął działalność nad Wisłą w 1993 roku, kiedy otwarto w naszym kraju pierwszą stację benzynową tej marki w Zakroczymiu."

  I to była chyba najlepsza stacja w Polsce.

 • hiszpan25

  Oceniono 5 razy 5

  to gdzie teraz babcia bedzie motocykl tankowac? ;)

 • derek.4

  Oceniono 4 razy 2

  Kupuję tylko na Orlenie, wspieram polskie firmy.

 • adolfiutin11

  Oceniono 2 razy 2

  na paragonach nadal jest Statoil ;)

 • shamanx

  Oceniono 1 raz 1

  A mnie przedwczoraj samochód zatankowany na Statoilu odmówił posłuszeństwa.. laweta odwiozła mnie do warsztatu, gdzie po podpięciu innego paliwa silnik zaczął pracować normalnie, ponownie paliwo z baku.. i ponownie silnik się krztusi. Tankowanie 30 stycznia na Statoil w Chorzowie, ul. Katowicka 141. Silnik HDi 2.0 150KM. Nie wiem dlaczego silnik zbuntował się dopiero po paru dniach, ale fakt pozostaje faktem - zmiana paliwa rozwiązała problem. Smutne bo miałem tą stację za dobrą i miałem ją po drodze.

 • piekarnik80

  Oceniono 3 razy 1

  "w tym 86 stacji pod budżetową marką Statoil 1-2-3, bez sklepu i myjni)."

  Ja pi.....e co to jest ?!?!? Kolejny tlumok chyba tlumaczyl notatke prasowa z angielskiego gdzie bylo uzyte slowo 'budget'

 • remo29

  Oceniono 1 raz 1

  Na hotdogi będzie się teraz chodzić nie na statolia, tylko na cyrkla. Ot i cała zmiana...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX