Algorytm inwestuje na podstawie tweetów Trumpa. Wychodzi na tym doskonale

Max Braun, inżynier ze spółki Google X, stworzył niezwykłego bota inwestującego w spółki chwalone lub rugane przez Donalda Trumpa na Twitterze. Generowane przez algorytm zyski sięgają 59 proc. w skali roku.

Rynek zwykle reaguje na tweety Trumpa w dość oczywisty sposób - gdy amerykański prezydent pisze o spółce pozytywnie, jej akcje rosną, a gdy krytykuje - akcje tanieją. 

Ot, dobry przykład to tweet Trumpa piętnujący Toyota Motor za plany budowy w Meksyku fabryki aut na rynek amerykański. To tej wypowiedzi akcje Toyoty na giełdzie poszły w dół.

.. https://medium.com/@maxbraun/

Ten prosty mechanizm zauważył i wykorzystał Max Braun z Google X. Stworzył bota, który analizuje przekaz Trumpa na Twitterze, i na tej podstawie inwestuje w konkretne spółki.

Informacje o inwestycjach czynionych przez bota można śledzić na specjalnie stworzonym w tym celu koncie na Twitterze.

Tweety z konta @Trump2Cash mogą być dla inwestorów pewnymi podpowiedziami. Braun przestrzega jednak na swoim blogu, że choć algorytm nie myli się często, to jednak czasem popełnia błędy i źle rozumie słowa Trumpa. - Rynek jest nieprzewidywalny. Trump jest nieprzewidywalny - pisze Braun.

Zasymulowany portfel od momentu powstania wygenerował stopę zwrotu na poziomie 59 proc. w skali roku (to wartość zannualizowana, czyli przyrównana do roku). Jednak Braun zaznacza, że ze względu na ograniczenia symulacji należy brać te wyniki ze szczyptą rezerwy.

.. źródło: medium.com/@maxbraun/

Braun zaznacza, że cały zysk wygenerowany przez bota przekaże na cele charytatywne. Traktuje stworzonego bota jako zabawę, zachęca internautów do ulepszania jego kodu.

Więcej o:
Komentarze (10)
Algorytm inwestuje na podstawie tweetów Trumpa. Wychodzi na tym doskonale
Zaloguj się
 • jan_woloszyn

  0

  Haha "roczna stopa zwrotu" – ktoś tutaj chyba nie rozumie zasad działania giełdy, i jeśli myśli, że skoro w miesiąc akcje skoczyły o 10%, to na koniec roku zanotują 120-procentowy wzrost, to POWINIEN SIĘ TRZYMAĆ Z DALEKA OD GIEŁDY. Wiem, że wy tylko skopiowaliście to ze strony inżyniera, ale też powinniście trochę pomyśleć, Redakcjo.

 • rownowaznik

  Oceniono 2 razy 0

  jak to się liczy, że zysku od początku jest ~7% przez ok 8 miesięcy, a "roczna stopa zwrotu" to 59% ?

 • Oceniono 3 razy -1

  #PoBandzie2

  #Bozon_"Algorytmu"_można_stworzyć_przez_zabawę

  Imieniny 10.02.17
  Jacka - Trojana - Scholastyka... :)

  abc.xyz

 • zazwyczaj_nieomylny

  Oceniono 5 razy -1

  Za to jak Jarek coś chlapnie, to prawie zawsze wszystko leci na łeb, na szyję.

 • ziomekg2

  Oceniono 2 razy -2

  "Zasymulowany portfel od momentu powstania wygenerował roczną stopę zwrotu na poziomie 59 proc"

  Zwrot ktory NIGDY nie sprawdzilby sie w prawdziwym zyciu. Wiele innych czynnikow wchodzi w gre na prawdziwej gieldzie z prawdziwymi pieniadzami.

 • obudz_sie_europo

  Oceniono 4 razy -2

  Myślę, że Soros płaci Wam za te artykuły za mało.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX