Planujesz zakupy tuż przed Świętami? Podajemy godziny pracy sklepów. Żebyś nie pocałował klamki

W trakcie Świąt Wielkanocnych, czyli niedzieli 16 kwietnia i poniedziałku 17 kwietnia, sklepy będą oczywiście zamknięte. Ale już w Wielką Sobotę sieci będą działać w różnych godzinach. Najdłużej na klientów czekać będzie Tesco i Auchan.

Carrefour

W sklepach sieci Carrefour w Wielką Sobotę (15 kwietnia) będzie można robić zakupy do godziny 17:00.

Sieć zaznacza dodatkowo, że w przypadku sklepów franczyzowych Carrefour Express i Globi, o godzinach otwarcia w okresie świątecznym decydują bezpośrednio właściciele tych sklepów.

Tesco

15 kwietnia, czyli w Wielką Sobotę, wszystkie sklepy Tesco zostaną zamknięte o godz. 18:00.

Auchan

Sklepy sieci Auchan, podobnie jak Tesco, w Wielką Sobotę będą otwarte do 18:00.

Mila

Sklepy sieci Mila 15 kwietnia będą otwarte do godziny 15:00.

Lidl

Sklepy Lidl w całej Polsce będą w sobotę 15 kwietnia otwarte do godz. 16:00.

Biedronka

15 kwietnia wszystkie Biedronki będą czynne do godziny 16:00 – informuje sieć. Dodaje, że 13 i 14 kwietnia (Wielki Czwartek i Wielki Piątek) sklepy będą otwarte do 22:00, ale pojedyncze placówki mogą działać w innych godzinach.

Od wtorku 18 kwietnia wszystkie sklepy opisanych sieci będą już działać w swoich standardowych godzinach.

Żabka i Freshmarket

Sklepy Żabka i Freshmarket w Wielką Sobotę będą otwarte w standardowych godzinach. W niedzielę i poniedziałek Wielkanocny decyzję o otwarciu sklepów Żabka i Freshmarket podejmą osoby prowadzące poszczególne placówki. Sklepy, które zostaną otwarte w święta, czynne będą jednak krócej niż zwykle, w zależności od indywidualnej decyzji franczyzobiorców - w godz. 9-19 lub 11-21.

Ostatnia tak bardzo pracująca Wielka Sobota?

Przypomnijmy, że w projekcie Solidarności dotyczącym ograniczenia handlu w niedziele zapisano, że w Wielką Sobotę handel byłby dozwolony „tylko” do godziny 14:00. Jednocześnie „pracująca” byłaby ostatnia niedziela przypadająca przed Świętami Wielkanocnymi.

Projekt Solidarności jest bazą w dyskusjach o ograniczeniu handlu, niemniej nadal rząd nie może się zdecydować między innymi jak bardzo ukrócić niedzielne zakupy – czy to wszystkich niedziel w miesiącu, czy tylko niektórych.

Ten brak jasnej deklaracji mocno doskwiera przedsiębiorcom. Narzekał na to niedawno m.in. Zbigniew Grycan, właściciel marki Grycan-Lody od pokoleń. - Przyznam się, że w związku z tym, że nie wiadomo co będzie z niedzielami, nikt się nie zdeklarował i niektórzy politycy szybciej mówią niż myślą, to nie wiemy co robić - komentował Grycan.

Czytaj więcej: Ciastka tylko do 13:00, a kwiaty i dewocjonalia przez cały dzień. Co będziemy mogli kupić w niedzielę?

A teraz zobacz WIDEO: Spokojnie robiła zakupy. Nagle jej torebka stanęła w płomieniach. Wszystko przez e-papierosa

Spokojnie robiła zakupy. Nagle jej torebka stanęła w płomieniach. Wszystko przez e-papierosa

Więcej o: