Ryanair ma nowe udogodnienie dla pasażerów. To loty łączone

Irlandzka tania linia lotnicza uruchomiła pierwsze loty łączone, które znamy z tradycyjnych linii lotniczych. Przesiadać można się na razie w jednym porcie lotniczym - rzymskim Fiumicino.

Klienci Ryanaira za pomocą jednej rezerwacji mogą kupić bilety na lot wymagający przesiadki. Przewoźnik startuje z ofertą i na początek zmiana samolotu jest możliwa wyłącznie na włoskim lotnisku Rzym Fiumicino. Pasażerowie będą mogli polecieć z/do Hiszpanii (Alicante i Barcelona), Belgii (Bruksela), Malty i Włoch (Bari, Comiso, Katania oraz Palermo).

Usługa lotów łączonych wpisuje się w czwarty rok realizacji przez przewoźnika programu „Always Getting Better” (AGB), który zakłada poprawę wszystkich aspektów obsługi klienta, poprzez serwis, innowacje cyfrowe oraz zmiany na pokładach samolotów.

- Ryanair z przyjemnością uruchamia pierwsze loty łączone z przesiadką w Rzymie Fiumicino, co pozwala klientom zarezerwować połączenia Ryanair z najniższymi taryfami w Europie. Pasażerowie będą mogli z nich skorzystać bez konieczności wychodzenia ze strefy zastrzeżonej terminala – mówi David O’Brien, dyrektor handlowy Ryanaira.

To duża wygoda, ponieważ do tej pory pasażerowie wybierający się na takie trasy, musieli dokonywać dwóch osobnych rezerwacji.

Ryanair zapowiada, że jeśli oferta zyska popularność, dołączane będą kolejne trasy.

David O’Brien dodaje, że Ryanair rozmawia z innymi przewoźnikami, m.in. Aer Lingus i Norwegian, by jeszcze w tym roku zaproponować pasażerom loty łączone z wykorzystaniem połączeń realizowanych przez innych przewoźników.

Sposoby na tanie wakacje z dziećmi

Więcej o: