CI Games idzie na noże z forumowiczami Bankier.pl. Deweloper Snipera 3 będzie pozywać za negatywne opinie?

Studio CI Games odnosi się na oficjalnym blogu do negatywnych wpisów dotyczących gry Sniper 3: Ghost Warrior oraz kondycji spółki zamieszczonych na forum serwisu Bankier.pl. Jednocześnie deweloper zapowiedział już podjęcie "działań prawnych dotyczących powyższego tematu".

Od premiery gry Sniper 3: Ghost Warrior, która odbyła się pod koniec kwietnia odpowiedzialne za nią warszawskie studio deweloperskie CI Games przechodzi dość burzliwy czas. Tytuł nie spełnia pokładanych w nim oczekiwań i zbiera raczej przeciętne recenzje, zarówno w branży, jak i wśród użytkowników. Akcje spółki w dość krótkim czasie zaczęły mocno tracić na wartości. Jak pisaliśmy pod koniec maja, wycena CI Games od stycznia spadła o kilkadziesiąt procent.

Przedstawiciele dewelopera przystąpili do kontrofensywy uruchamiając oficjalny blog, w którym starają się wyjaśniać, a przede wszystkim dementować w ich ocenie nieprawdziwe informacje napływające z różnych stron. Najnowszy wpis na blogu Ci Games dotyczy negatywnych opinii zamieszczanych na forum serwisu Bankier.pl. Do sprawy odnosi się również sam prezes CI Games.

Na oficjalnym blogu możemy przeczytać między innymi, że sprzedaż gry Sniper 3: Ghost Warrior "absolutnie NIE jest martwa". Według Ci Games gra będzie się sprzedawać w kolejnych strefach cenowych jeszcze przez kilka następnych lat, tak jak to miało miejsce w przypadku dwóch poprzednich części Snipera, generując dodatnie przepływy finansowe.

CIG dzięki stworzeniu "SGW3" posiada dużo większe doświadczenie oraz bardzo dużą bazę elementów i systemów, które zostaną wykorzystane do następnego projektu. Posiada też masę cennego feedbacku graczy oraz mediów. Pozwoli to na start projektu nie - jak miało to miejsce w przypadku "SGW3" - od zera, ale na dalsze kontynuowanie prac produkcyjnych trwających już od 3 lat z klarownym planem produkcyjnym i jasną wizją. Więcej informacji na ten temat podamy wkrótce jako część strategii.

Jednocześnie przedstawiciele CI Games w odpowiedzi na komentarz dotyczący możliwości ewentualnej upadłości studia lub emisji akcji w niskiej cenie zapewniają, że "spółka nie planuje obecnie żadnej emisji akcji".

Czytaj też: Maklerzy z DM BOŚ topią znanego producenta gier komputerowych. "Wiele błędów, za mało pieniędzy"

Więcej o: