Kolejna awaria w sieci Orange. Klienci mają problemy z wysyłaniem SMS-ów [AKTUALIZACJA II]

Od rana klienci Orange informowali o problemach z siecią. Chodzi o brak możliwości wysyłania SMS-ów. Rzecznik Orange Polska zapewnił nas, że awaria została już naprawiona.

Jeśli jesteście klientami Orange i macie problem z wysyłaniem SMS-ów, to nie jesteście sami. To awaria, z którą zmaga się wielu użytkowników. Dotyczy też abonentów nju mobile.

Pierwsze doniesienia o problemach z działaniem usług Orange pojawiły się przed godziną 10. na oficjalnym fanpage'u operatora w serwisie Facebook.

Orange - AwariaOrange - Awaria fot. Facebook

Klienci skarżyli się przede wszystkim na problemy z SMS-ami, ale niektóry mieli również problem z działaniem internetu mobilnego i przerywaniem połączeń.

Pracujemy już nad usunięciem utrudnień w dostępie do SMS-ów, przepraszamy za niedogodności.

- poinformował operator.

Mapa awarii sieci OrangeMapa awarii sieci Orange fot. DownDetector.pl

[AKTUALIZACJA 13:25]

Zwróciliśmy się do rzecznika prasowego Orange Polska z prośbą o komentarz. 

Rzeczywiście mieliśmy chwilowe problemy dla części klientów, które zostały szybko usunięte. Przepraszamy za niedogodności

- poinformował nas Wojciech Jabczyński.

Niestety wielu klientów sieci wciąż nie może wysyłać SMS-ów, a na fanpage'u Orange Polska pojawiają się kolejne komentarze informujące o problemach z działaniem sieci.

Awaria usług OrangeAwaria usług Orange fot. Facebook

[AKTUALIZACJA 14:15]

Wszystkie usługi Orange powinny już działać prawidłowo. Jeśli nadal doświadczacie problemów, to warto zrestartować telefon i ponownie zalogował się do sieci.

To nie pierwsza awaria usług Orange w ostatnich tygodniach. Pod koniec maja przez kilka godzin klienci operatora mieli problemy z działaniem mobilnego internetu. 

Więcej o: