Carrefour rusza w Polsce z zaskakującą usługą. Teraz sam zawieziesz zakupy sąsiadowi

Robert Kędzierski
Sieć Carrefour rozpoczyna testy programu "SąSiatki". Skoro wybierasz się na zakupy do supermarketu, to może zawieziesz zakupy sąsiadom.

Pracownicy jednego z warszawskich sklepów Carrefour rozpoczynają testowy program "SąSiatki", który może być ciekawym sposobem robienia zakupów. W ramach projektu osoba, która kupuje w Carrefour, odbiera zakupy swoich sąsiadów. A nawet innych osób mieszkających po drodze. I dostarcza je, wracając do domu,

Czytaj też: Polacy pewnie tego nie widzą, ale zarabiamy coraz więcej

Zlecenie zakupów będzie można wykonać za pomocą aplikacji, a rozwiązanie ma docelowo przypominać BlaBlaCar, serwis oferujący możliwość wyszukania przejazdu na określonej trasie. Zakupy z Carrefoura też mają być dostarczane "przy okazji".

Pomysł zza oceanu

Na początku czerwca na podobny pomysł zdecydował się amerykańska sieć Walmart. W tym wypadku zakupy dostarczane są jednak nie przez klientów, a przez pracowników firmy - w drodze z pracy. Dostawy realizowane przez pracowników są alternatywą dla tradycyjnych dostaw realizowanych przez ciężarówki Walmarta.

Zarówno Wallmart jak i Carrefour dają sobie kilka tygodni na sprawdzenie, czy wspólne e-zakupy się sprawdzają. Czy w Polsce taki pomysł ma szansę na powodzenie?

Aromamarketing, czyli jak sklepy oszukują nas przy pomocy zapachów

Więcej o: