Świetna wakacyjna wiadomość dla kierowców. Oddano do użytku kolejny odcinek drogi ekspresowej S7

Robert Kędzierski
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje o oddaniu do użytku ważnego odcinka drogi ekspresowej S7 między Radomiem a Szydłowcem. Podróż na trasie Kielce-Radom-Warszawa będzie bezpieczniejsza i szybsza. Powody do radości mają też mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała dziś o oddaniu do użytku ważnych dróg. Po pierwsze dostępny dla kierowców jest już 22 kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S7 między Radomiem a Szydłowcem (dziś oddano do użytku 14-kilometrowy fragment S7 między miejscowością Krogulcza Sucha, a węzłem Szydłowiec Centrum). W kwietniu natomiast udostępniono liczący ok. 4,5 km odcinek biegnący od węzła Szydłowiec Południe do granicy województw mazowieckiego i świętokrzyskiego. Od kwietnia kierowcy mogą też poruszać się jedną nitką o długości 3 km prowadzącą do węzła Szydłowiec Południe z węzła Szydłowiec Centrum.

Czytaj też: W Polsce drogi ekspresowe oddawane są jedna po drugiej. 

Dzięki inwestycji podróż z Kielc i Radomia do i z Warszawy będzie szybsza i bezpieczniejsza. Oddany właśnie odcinek S7 komunikuje budowaną aktualnie obwodnicę Radomia z granicą województw mazowieckiego i świętokrzyskiego. 

Inwestycja kosztująca łącznie ponad 682 mln złotych obejmowała m. in. budowę ekranów akustycznych, systemu odwodnienia drogi, przejść dla zwierząt,    14 wiaduktów, czterech mostów, dwóch kładki dla pieszych. 

Obwodnica Ostrowa Wielkopolskiego gotowa

Mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego również mają powody do radości. Obwodnica Ostrowa Wielkopolskiego, licząca 13 kilometrów, również dziś została właśnie oddana do użytku. Trasa będąca elementem drogi ekspresowej S11 w przyszłości pozwoli połączyć Śląsk z Pomorzem. 

Inwestycję rozpoczęto w 2009 roku, wtedy oddano do użytku odcinek od długości 6,2 km. Łącznie budowa pochłonęła 285 mln zł.

24, 25 50. Zapamiętaj te cyfry. Bo to one zdecydują o tym, jak będzie wyglądać twoje wideo

Więcej o:
Komentarze (43)
Świetna wakacyjna wiadomość dla kierowców. Oddano do użytku kolejny odcinek drogi ekspresowej S7
Zaloguj się
 • podanyloginjestzajety

  Oceniono 6 razy 2

  Niech Dyrekcja napisze dlaczego od kilkunastu lat nie potrafią "załatwić" budowy 7 km. od wspomnianego Szydłowca do Skarżyska? To przecież jakaś paranoja, z jednej strony ekspresówka i z drugiej strony ekspresówka, łącznie ponad 70 km., a w środku... 7 km. dla "miśków z suszarkami".

 • leszeke

  Oceniono 3 razy 1

  A w Lublinie wprowadzono opłaty za przejazd obwodnicą ! - ciekawe, że na całym świecie robi się dokładnie odwrotnie ...

 • octavia122

  0

  Dane graficzne na stronie gddkia są coraz mniej aktualne. ( np. mapa stanu budowy dróg w małopolsce). Zlikwidowano mapę ogólna calej Polski.

 • jo1952

  0

  No właśnie mam 2 godziny stania w korku przy zjeździe w Szydłowcu.

 • kotwkaloszach

  Oceniono 6 razy 0

  Dziękujemy Ci Jarosławie Wielki!!!

 • takito.ataki

  Oceniono 6 razy 0

  Znowu powtórzę, że przez 25 lat nie wybudowalismy ani jednej kompletnej autostrady w kierunku północ-południe. W podobnym czasie Austriacy wybudowali u siebie sieć autostrad, chociaż muszą drążyć tunele w Alpach.

 • Bogdan Pospieski

  Oceniono 11 razy -1

  " Świetna " wiadomość dla.....Furmanki z okolic Kielc i Radomia będą mogły rozpędzić się do 20 km/h.
  S5 z Poznania do Wrocławia, gdzie ruch jest olbrzymi - nadal w powijakach.
  Dla Kaczyńskiego Polska jest między Wisłą a Bugiem. Reszta to " zgniły zachód "

 • susceptant

  Oceniono 9 razy -1

  Ten odcinek S7 ma długą i trudną historię budowy. Przetarg ogłoszono w 2009 r., w 2011 wybrano wykonawcę, ale wówczas nastąpiła pamiętna "rzeż drogowa" spowodowana kryzysem i koniecznością utrzymania jakiej-takiej równowagi budżetowej. Wykonawca - Dragados - nie odpuścił, zaczęła się batalia sądowa i w ostateczności powrócono do podpisania umowy na przetarg z 2009 r. Procedura przetargowa trwała 56 miesięcy, co jest rekordem.
  Ciekawostką jest też to, ze kolejny, łączący się z właśnie oddanym, odcinek S7 (obwodnica Skarżyska) jest drugi co do długości trwania przetargu. W tej chwili jest to już 43 miesiące (spory z ekologami o jeden z węzłów), ale ta epopeja powinna się zakończyć w ciągu kilku najbliższych miesięcy (wrzesień? październik?)
  Jak widać przetargi na budowę dróg nie zawsze idzie gładko, bo nomen omen po drodze różne rzeczy mogą się zdarzyć.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX