Świetna wakacyjna wiadomość dla kierowców. Oddano do użytku kolejny odcinek drogi ekspresowej S7

Robert Kędzierski
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje o oddaniu do użytku ważnego odcinka drogi ekspresowej S7 między Radomiem a Szydłowcem. Podróż na trasie Kielce-Radom-Warszawa będzie bezpieczniejsza i szybsza. Powody do radości mają też mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała dziś o oddaniu do użytku ważnych dróg. Po pierwsze dostępny dla kierowców jest już 22 kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S7 między Radomiem a Szydłowcem (dziś oddano do użytku 14-kilometrowy fragment S7 między miejscowością Krogulcza Sucha, a węzłem Szydłowiec Centrum). W kwietniu natomiast udostępniono liczący ok. 4,5 km odcinek biegnący od węzła Szydłowiec Południe do granicy województw mazowieckiego i świętokrzyskiego. Od kwietnia kierowcy mogą też poruszać się jedną nitką o długości 3 km prowadzącą do węzła Szydłowiec Południe z węzła Szydłowiec Centrum.

Czytaj też: W Polsce drogi ekspresowe oddawane są jedna po drugiej. 

Dzięki inwestycji podróż z Kielc i Radomia do i z Warszawy będzie szybsza i bezpieczniejsza. Oddany właśnie odcinek S7 komunikuje budowaną aktualnie obwodnicę Radomia z granicą województw mazowieckiego i świętokrzyskiego. 

Inwestycja kosztująca łącznie ponad 682 mln złotych obejmowała m. in. budowę ekranów akustycznych, systemu odwodnienia drogi, przejść dla zwierząt,    14 wiaduktów, czterech mostów, dwóch kładki dla pieszych. 

Obwodnica Ostrowa Wielkopolskiego gotowa

Mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego również mają powody do radości. Obwodnica Ostrowa Wielkopolskiego, licząca 13 kilometrów, również dziś została właśnie oddana do użytku. Trasa będąca elementem drogi ekspresowej S11 w przyszłości pozwoli połączyć Śląsk z Pomorzem. 

Inwestycję rozpoczęto w 2009 roku, wtedy oddano do użytku odcinek od długości 6,2 km. Łącznie budowa pochłonęła 285 mln zł.

24, 25 50. Zapamiętaj te cyfry. Bo to one zdecydują o tym, jak będzie wyglądać twoje wideo

Więcej o: