AmRest planuje kolejną ekspansję w Polsce. Spółka właśnie przejęła znany serwis PizzaPortal

AmRest, który w Polsce zarządza sieciami m.in. KFC, Pizza Hut, Starbucks i Burger King, kupił większościowe udziały w RPP - spółce prowadzącej platformę PizzaPortal.pl.

Umowę na objęcie nowo wyemitowanych udziałów Restaurant Partner Polska (RPP) od Delivery Hero, podpisano w marcu. Teraz porozumienie zostało sfinalizowane. AmRest ma w RPP 51 proc. udziałów, Delivery Hero – pozostałe 49 proc.

Inwestycja kosztowała AmRest 10 mln zł. Obie spółki, które mają udziały w Restaurant Partner Polska, zobowiązały się do inwestycji w pierwszym kwartale 2018 roku o wartości po 7 mln zł. Umowa zakłada ponadto, że w ciągu najbliższych miesięcy AmRest rozpocznie współpracę z serwisami zarządzanymi przez Delivery Hero w Czechach i na Węgrzech. Chodzi o DameJidlo.cz i NetPincér.hu.

Drew O’Malley, dyrektor ds. cyfrowych i operacyjnych AmRest podkreśla, że dzięki transakcji firma chce stać się liderem w segmencie dostaw posiłków do domu w Polsce.

- Wierzymy, że razem uda nam się zapewnić jakość usług, różnorodność oferty oraz szybkość dostaw na niespotykanym wcześniej poziomie wśród europejskich serwisów online do składania zamówień na posiłki – mówi Drew O’Malley.

AmRest Holdings to największa niezależna firma, która prowadzi sieci restauracji w Europie Środkowo-Wschodniej. Działa takżę w Europie Zachodniej, Rosji, Chinach i USA. Na Giełdzie Papierów Wartościowych notowana jest od 2005 r.

W 14 krajach prowadzi niemal 1,5 tysiąca restauracji. W Polsce zarządza sieciami m.in. KFC, Starbucks, Pizza Hut i Burger King. Sprzedaż spółki w pierwszym kwartale 2017 roku sięgnęła 1 147 mln zł i była o 33,7 proc. wyższa niż przed rokiem.

Więcej o: