Beata Szydło otrzymała Nagrodę Człowieka Roku Forum Ekonomicznego w Krynicy. Dziękowała Jarosławowi Kaczyńskiemu

Robert Kędzierski
Beata Szydło "Człowiekiem Roku" na Forum Ekonomicznym w Krynicy. Za "propagowanie ekonomii społecznej i zrównoważonego rozwoju ekonomicznego". Pani premier największe podziękowania skierowała do Jarosława Kaczyńskiego.

Beata Szydło, zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, została laureatką nagrody "Człowieka Roku" 2017, przyznawanej podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy. W głosowaniu kapituły pokonała wicepremiera Mateusza Morawieckiego. Pani premier jest drugą kobietą w historii, której przyznano tytuł. 

W laudacji prof. dr hab. Mariusz Andrzejewski, dziekan Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie stwierdził, że głównym powodem przyznania nagrody jest fakt, iż  "pani premier jest propagatorem ekonomii społecznej i zrównoważonego rozwoju ekonomicznego". Zwrócił uwagę na pozytywne gospodarcze efekty programu 500+ i Mieszkanie+, czy repolonizacji banków. 

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński, który wręczał nagrodę, stwierdził, że jest to "nagroda za osobowość i konsekwencję". 

Premier Beata Szydło otrzymuje nagrodę 'Człowieka Roku' podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy 2017Premier Beata Szydło otrzymuje nagrodę 'Człowieka Roku' podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy 2017 Wręczenie nagrody 'Człowieka Roku' Forum Ekonomiczne w Krynicy 2017 Fot. Gazeta Wyboracza (kadr z transmisji na żywo)

Beata Szydło, dziękując za przyznanie nagrody, pogratulowała wicepremierowi Morawieckiemu zdobycia wielu głosów Kapituły. Stwierdziła też, że jej zwycięstwo jest "zwycięstwem całej drużyny".

Następnie podziękowała Jarosławowi Kaczyńskiemu, prezesowi PiS, "dzięki któremu rząd może realizować swój program". Szczególne podziękowania otrzymał też wicepremier Morawiecki za "Plan Zrównoważonego Rozwoju" i Elżbieta Rafalska za program "500+", który "również napędza gospodarkę". Premier Beata Szydło podziękowała też ministrowi Krzysztofowi Tchórzewskiemu, ministrowi energii, "za uratowanie polskiego górnictwa".

Wcześniej, we wtorek premier Beata Szydło, podczas forum ekonomicznego w Krynicy, wzięła udział w debacie „Jak odnieść sukces w biznesie? Polskie Championy”. Stwierdziła wtedy, że po dekadach transformacji należy przewartościować spojrzenie na to, co tworzy ekonomiczną potęgę Polski. Według pani premier polskie firmy i polski kapitał "są solą naszej gospodarki" - donosi PAP. Beata Szydło wyraziła też zadowolenie ze zjawisk takich jak "moda na to co polskie" i akcji konsumenckich, które wspierają "zakupowy patriotyzm".

W przeszłości laureatami Nagrody Człowieka Roku Forum Ekonomicznego w Krynicy byli m.in. Jarosław Kaczyński, Donald Tusk, Bronisław Komorowski, Janusz Lewandowski, Vaclav Havel, Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski i Jan Paweł II. 

Kapituła przyznająca nagrodę składa się z kilkudziesięciu osób, należących do różnych środowisk. Jednak od kiedy PiS jest u władzy, to przewagę w tym gronie mają przedstawiciele prawicy. 

Więcej o: