Twórcy Biedronki mają nowy pomysł. Tym razem to supermarkety z ekożywnością

Jak donosi "Puls Biznesu", na dniach w Poznaniu ruszy pierwszy supermarket Bio Family. To zalążek nowej sieci budowanej przez rodzinę Świtalskich, które w przeszłości stworzyła między innymi Biedronkę i Żabkę.

„Puls Biznesu” napisał, że pierwszy sklep nowej sieci ruszy już 25 listopada. Należy do spółki Bio Market Polska, zarejestrowanej we wrześniu i kontrolowanej przez Mateusza Świtalskiego, syna Mariusza, czyli twórcy największych polskich sieci handlowych. Prezesem spółki jest Krystian Czarnota, wieloletni współpracownik rodziny Świtalskich, w przeszłości kierujący m.in. Żabką.

- To ma być sieć marketów o powierzchni od 500 mkw. każdy. Biznesmeni zaczynają trochę testowo od rodzinnej Wielkopolski. Ich przedstawiciele od dłuższego czasu chodzą po rynku i nawiązują relacje w ekologicznej części branży - mówi, cytowany przez dziennik, jeden z branżowych top menedżerów.

Czytaj więcej: Najpierw woda, potem mięso? Orlen wprowadza nową markę z myślą o zakazie handlu w niedzielę?

Świtalscy to dobrze znana marka w świecie polskiego handlu. Mariusz Świtalski, kiedy wybuchł kapitalizm w Polsce, zbudował najpierw sieć hurtowni Eurocash, którą sprzedał w 1995 roku Portugalczykom. Potem stworzył sieć Biedronka i też ją sprzedał. Tak samo stało się z jego kolejnym pomysłem - Żabką. Stał też za między innymi za stworzeniem sieci Małpka Express i pasaży handlowych Czerwona Torebka.

***

Rafał Agnieszczak: Ktoś, kto zawsze jedzie po bandzie, nie wygra w biznesie [NEXT TIME]

Więcej o: