Niemiecki producent luksusowego sprzętu AGD otwiera fabrykę w Polsce. Praca dla 1500 osób

Szczegóły inwestycji wartej 200 mln zł mają zostać ogłoszone 13 listopada podczas uroczystego wręczenia zezwolenia na rozpoczęcie prac. To pierwsza inwestycja MIELE w Polsce.

MIELE to niemiecka firma produkująca luksusowy sprzęt AGD.Ceny jej produktów kilkukrotnie przewyższają ofertę popularnych marek. Co ciekawe, przedsiębiorstwo, które powstało w 1899 roku pozostało firmą rodzinną i obecnie zarządzane jest przez czwarte już pokolenie potomków założycieli.

O potwierdzeniu przyznania zgody na rozpoczęcie inwestycji poinformowało Ministerstwo Rozwoju.

Choć ostateczne szczegóły inwestycji mają zostać ogłoszone na dniach, to firma poinformowała na początku roku, że w Polsce planuje wybudować fabrykę produkującą pralki. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwsze urządzenia powinny opuścić taśmę już w 2020 roku. 

Jak podaje Puls Biznesu, docelowo zakład ma zatrudniać nawet 1500 osób i wytwarzać 250 tys. pralek rocznie. 

Na miejsce inwestycji wybrano działkę o powierzchni 29 ha mieszczącą się w Ksawerowie, który wchodzi w skład Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

W roku finansowym 2016/17 MIELE  miała 3,93 mld EUR obrotów. Zatrudnia 19,5 tys. osób, a jej centrala znajduje się w Gütersloh w Westfalii. 

***

Rafał Agnieszczak: Ktoś, kto zawsze jedzie po bandzie, nie wygra w biznesie [NEXT TIME]

Więcej o: