Dostawy z Allegro do paczkomatów przez tydzień od 18 listopada będą darmowe. Czy InPost da radę?

Od soboty 18 listopada do piątku 24 listopada potrwa akcja, w ramach której dostawa zakupów z Allegro do paczkomatów InPost będzie bezpłatna.

Czy InPost poradzi sobie z prawdopodobnym natłokiem paczek? To pierwsza tak duża akcja darmowej dostawy do paczkomatów. Rok temu w okresie przedświątecznym spółka miała problemy ze sprawnym dostarczaniem przesyłek. Poza tym warto przypomnieć, że ostatni dzień akcji, czyli piątek 24 listopada, to tzw. Black Friday, czyli dzień, w którym wiele sklepów organizuje duże wyprzedaże - także Allegro zaoferuje zniżki i promocje.

Rafał Brzoska, prezes grupy Integer (należy do niej InPost) zapewnia, że problemów nie będzie. - Starannie przygotowaliśmy się do tygodnia darmowej przesyłki – mówi Brzoska. – W tym roku na klientów czeka zarówno znacznie rozszerzona sieć samych paczkomatów, jak i rozbudowana w porównaniu do ubiegłego roku liczba dostępnych skrytek paczkomatowych. Ponadto dedykowani zostali dodatkowi kurierzy obsługujący nasze urządzenia, którzy zapewnią szybką rotację paczek - dodaje prezes Integera. Pozostaje wierzyć w jego słowa.

Na marginesie - nie tylko tydzień darmowej dostawy w Allegro jest wyzwaniem. Poczta Polska czy firmy kurierskie już poszukują - m.in. własnymi kanałami oraz przez agencje pośrednictwa pracy - dorywczych pracowników, którzy pomogą im podołać świątecznemu szałowi. Przykładowo, Poczta Polska zapowiedziała zatrudnienie na ten newralgiczny okres ok. 1000 osób na umowy-zlecenia.

To nie koniec nowości na Allegro

Przy okazji Allegro informuje też o planowanych zmianach w logistyce dostaw, które miałyby zacząć obowiązywać w połowie 2018 r.

- Planujemy udostępnić klientom i sprzedawcom na Allegro szeroką paletę usług logistycznych zarówno dostaw do biur i domów jak i do punktów odbioru czy automatów do paczek z gwarantowanym czasem dostawy i w kilku przedziałach jakościowych: dostaw ekspresowych, standardowych i ekonomicznych – mówi Grzegorz Czapski, dyrektor ds. Rozwoju Allegro.

Usługa dostawy express ma polegać na dostarczeniu przedmiotu zakupu następnego dnia po zamówieniu. Allegro planuje także, aby użytkownicy mogli śledzić przesyłki na swoim koncie na platformie zakupowej.

W najbliższych dniach Allegro ma ogłosić przetarg na usługi operatorów logistycznych.

 ***

Rafał Agnieszczak: Ktoś, kto zawsze jedzie po bandzie, nie wygra w biznesie [NEXT TIME]

Więcej o: