Rafał Hirsch, redaktor naczelny next.gazeta.pl, nominowany do nagrody Grand Press Economy

Jest nam bardzo miło ogłosić, że Rafał Hirsch ma szansę otrzymać prestiżową nagrodę dla dziennikarzy zajmujących się gospodarką. Nominowanych wskazuje po konsultacjach redakcja branżowego "Press".

„Press” uzasadnia, że Rafał Hirsch został nominowany za „komentarze ekonomiczne najwyższej próby – osadzone w faktach, ale pisane lekkim piórem. Jego felietony poparte przejrzystą argumentacją wywołują poruszenie wykraczające poza świat ekonomistów i specjalistów od gospodarki. Wielokrotnie na łopatki rozłożył propagandę sukcesu gospodarczego polskiego rządu. Pokazał, że za tzw. krzywą Morawieckiego nie tyle stoi rzeczywisty wzrost wpływów z VAT, co wstrzymanie zwrotu naliczonego podatku. Jako współzałożyciel i szef serwisu Next.Gazeta.pl dba o jego wysoką jakość, niesztampowe podejście do tematów ekonomicznych i oryginalną formę ich prezentacji. Umiejętnie przenosi debatę ekonomiczną z mediów tradycyjnych do mediów społecznościowych”.  

Poza naszym redaktorem naczelnym, do nagrody Grand Press Economy nominowano także Tomasza Jóźwika z „Dziennika Gazety Prawnej” oraz Grzegorza Siemionczyka, który pisze dla „Parkietu” i „Rzeczpospolitej”.

Grand Press Economy to nagroda dla dziennikarza, który wyróżnia się "profesjonalizmem, rzetelną i obiektywną prezentacją tematów ekonomicznych, wysoką jakością publikowanych materiałów". Zwycięzcę poznamy na gali, która odbędzie się 12 grudnia w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin. Partnerem konkursu jest Allegro.