Ministerstwo chwali się budową kolejnego odcinka A2, ale do rozpoczęcia przetargu jeszcze daleko

Resort infrastruktury chwali się podpisaniem umowy na koncepcję odcinka autostrady tak, jakby na plac budowy już miały wjechać koparki. Na to trzeba będzie jeszcze trochę poczekać.

Ministerstwo Infrastruktury przekazało dziś, że powstanie kolejny odcinek autostrady A2 łączący Mińsk Mazowiecki z Siedlcami. To bardzo dobra wiadomość dla użytkowników dróg i bardzo cieszy fakt, że sieć autostrad się rozrasta.

-  Opracowanie koncepcji pozwoli na przygotowanie dokumentacji niezbędnej do ogłoszenia postępowania przetargowego na odcinek pomiędzy Mińskiem Mazowieckim a Siedlcami. Inwestycja ta uzyskała finansowanie i możliwość realizacji dzięki ubiegłorocznej decyzji rządu ws. nowelizacji Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 i zwiększeniu jego limitu ze 107 do 135 mld złotych – powiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

Koncepcję programową odcinka pomiędzy Mińskiem Mazowieckim, a Siedlcami wykonać ma firma Multiconsult Polska Sp. z o.o., a wartość umowy to 6,5 miliona złotych. W ciągu 14 miesięcy Multiconsult ma przeprowadzić szczegółowe badania geologiczne i opracować dokumentację. Dzięki temu przetarg na budowę drogi ma być możliwy w 2019 roku, a rozpoczęcie prac w 2020. Zakończenie budowy miałoby nastąpić w 2023 roku.

Z brakujących odcinków A2 w budowie (lub tuż przed budową) są Południowa Obwodnica Warszawy przecinająca Ursynów i odcinek łączący Warszawę z Mińskiem Mazowieckim. Ich ukończenie planowane jest na 2020 rok. Mieszkańcy Białej Podlaskiej na autostradę poczekają co najmniej do 2025 roku. 

+++

Zbigniew Grycan: Dobrze mi się wiodło, bo przede wszystkim dbałem o jakość swoich produktów [NEXT TIME]

Więcej o: