Komplet umów na S7 na Mazowszu. Ukończenie całej trasy z gór na Pomorze coraz bliżej

Andrzej Mandel
Ministerstwo Infrastruktury pochwaliło się podpisaniem umów na kolejne odcinki S7 na Mazowszu. 36 kilometrów trasy powstanie między Płońskiem a Strzegowem. Za jedyne 828 milionów złotych.

W Płońsku podpisano 12 stycznia umowy na kolejne odcinki trasy S7 w województwie mazowieckim. Odcinki Płońsk – Pieńki (13,7 km) i Pieńki – Strzegowo (22 km) mają powstać do maja 2021 roku. Wykonawca zadeklarował 34 miesięczny czas trwania robót, więc już za kilka miesięcy powinny rozpocząć się prace. Nowa droga ekspresowa będzie częściowo wybudowana obok istniejącej trasy Warszawa – Gdańsk, a częściowo na jej obecnym przebiegu.

Wykonawcą obu odcinków zostało konsorcjum firm STRABAG i STRABAG Infrastruktura Południe, które wykona je w systemie „Projektuj i buduj”. Koszt obu odcinków S7 to 827,9 miliona złotych, z czego odcinek Pieńki Rzewińskie – Strzegowo pochłonie 516,2 mln, a Pieńki – Płońsk 311,7 mln złotych.

- To co nas cieszy najbardziej, to zaufanie inwestora zdobyte dzięki zakończonym sukcesem inwestycjom. W zeszłym roku oddaliśmy do użytkowania 5 odcinków S7, zarówno na północy, jak i na południu kraju. Niedawno podpisaliśmy też kontrakt na budowę sąsiedniego odcinka S7 Napierki-Mława, a już za 3 lata nowa droga będzie służyła mieszkańcom i kierowcom podróżującym z północy na południe Polski –powiedział Wojciech Trojanowski, członek zarządu STRABAG Sp. z o. o.

Trasa S7 z Gdańska do Warszawy jest już w sporej części ukończona (niedawno, bo 6 grudnia oddano do użytku fragment Rychnowo – Olsztynek). Do przebudowy całej trasy S7 z Warszawy nad morze zostaje jeszcze jak na razie w zasadzie zupełnie nie ruszony fragment najbliżej stolicy, do Czosnowa przez Łomianki. Jak podaje GDDKiA, część z tego fragmentu jest w przygotowaniu, a na części obecnie prowadzone są prace projektowe w stadium STEŚ (Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowe), uwzględniające warianty przebiegu trasy. Ten fragment jest już teraz dwujezdniowy.

Magdalena Kruszewska: Zarządzanie strachem podcina ludziom skrzydła i odbiera im kreatywność [NEXT TIME]

Więcej o: