Rewolucja w sklepach IKEA. Firma testuje nową odmianę jednego ze swoich kultowych produktów

Piotr Skwirowski
Zmiana w restauracyjnym menu IKEA. Firma chce wprowadzić do oferty hot-dogi w wersji dla wegetarian. Trwają testy nowego produktu. Za kilka miesięcy nowe hot-dogi mają być dostępne w sklepach w całej Europie.

Chyba każdy, kto robił zakupy w sklepach IKEA, choć raz zakończył je oferowanymi w przystępnej cenie hot-dogami. Po, często kilku godzinach spaceru pomiędzy meblami i artykułami wyposażenia mieszkań, posiłek stanowi dla wielu klientów stały punkt zakupów w sklepach szwedzkiego giganta. Dziś firma oferuje swoim klientom hot-dogi z parówkami, z dodatkami lub bez. Ale to ma się wkrótce zmienić.

IKEA zapowiedziała właśnie wprowadzenie do swojej oferty kulinarnej hot-doga w wersji dla wegetarian. - Nowy wegetariański hot dog IKEA poza tym, że jest po prostu pyszny, stanowi jednocześnie bardziej zrównoważoną opcję dla odwiedzających IKEA – przekonuje szwedzki producent mebli.

Inspiracja dla ludzi

Na razie danie jest testowane. Cel: stworzyć produkt, który będzie nie mniej lubiany niż popularny hot dog IKEA. Od przyszłego tygodnia nową wersję hot doga będzie można skosztować w sklepie IKEA w Malmö w Szwecji.

Firma przekonuje, że „pragnie inspirować ludzi do zdrowszego i bardziej zrównoważonego stylu życia poprzez szeroką ofertę smacznego jedzenia, które jednocześnie jest przygotowywane z produktów przyjaznych dla planety”. - Włączenie wegetariańskiej wersji hot doga do oferty Bistro IKEA jest kolejnym etapem realizacji celów IKEA Food: wykorzystania większej ilości surowców pochodzenia roślinnego oraz tworzenia zdrowszych produktów – czytamy w komunikacie firmy.

- Zawsze, gdy opracowujemy nowe produkty, musimy upewnić się, że są pyszne i przypadną do gustu naszym klientom. Jeśli okazałoby się, że propozycja nowego zrównoważonego produktu nie jest smaczna, nie byłoby sensu dalej nad nią pracować – mówi cytowany w komunikacie Michael La Cour, dyrektor zarządzający IKEA Food Services AB .

600 milionów ludzi w restauracjach

Firma informuje, że co roku z oferty IKEA Food korzysta 660 milionów ludzi na świecie. - To dla nas powód do radości, ale i obowiązek dostarczania żywności, która jest dobra dla ludzi i dla naszej planety. Nowa wersja popularnego hot-doga będzie idealną przekąską dla klientów Bistro IKEA, którzy szukają bardziej zrównoważonej opcji roślinnej w przystępnej cenie – przekonuje Michael La Cour.

Hot-dogi w IKEA mają długą historię. W 1981 roku, założyciel koncernu IKEA Ingvar Kamprad ustalił cenę hot-doga na 5 szwedzkich koron, co stanowiło połowę ceny u konkurencji. Chodziło o to, by był to produkt łatwo dostępny dla klientów. Do dziś hot-dogi serwowane są w sklepach.

Wegetariański hot-dog będzie dostępny we wszystkich sklepach IKEA w Europie od sierpnia 2018 r., a w 2019 r. w sklepach na całym świecie.

Katarzyna Drewnowska: Założyłam firmę, żeby wydać książkę Nigelli Lawson [NEXT TIME]

Więcej o:
Komentarze (59)
Rewolucja w sklepach IKEA. Firma testuje nową odmianę jednego ze swoich kultowych produktów
Zaloguj się
 • panbies

  Oceniono 9 razy 7

  Hot Dog Ikea najbardziej lubiany jest za cenę.
  To ona smakuje najlepiej.

 • normalny-parch

  Oceniono 5 razy 3

  specjalnie na polski rynek parówki jar...skie, (już mi się chciało napisać jarkowe...)

 • lech2011

  Oceniono 13 razy 3

  Kultowa gimbaza to pisze, taka która zna tylko basic Polish, w tym tylko 1 przymiotnik.

 • scierplaminoga

  Oceniono 4 razy 2

  stara gumiasta buła, parówa nie stojąca nawet koło mięsa i keczup z musztardą obmacany przez miliony klientów. Kto normalny to je ?

 • okoni

  Oceniono 2 razy 2

  Rowolucja byłaby wtedy, kiedy Ikea przestała by meblami handlować, a taka zmiana w menu na ich stołówkach, to nic innego jak ciekawostka.

 • czemublokujecie_mikonto

  Oceniono 3 razy 1

  Kogoś pobodło, sklep mebowy sprzedaje hot dogi czyli buy z parówą i mamy tam lecieć by ich spróbować? I jeszcze niby są kultowe? Dla kogo? Eeee- czy tam są jacyś alieni?

 • tumaxer

  Oceniono 3 razy 1

  A już myślałem, że chodzi o mebel.

 • earthboundmisfit

  0

  Ważna informacja biznesowa. Bo nie ma to jak pójść sie stołować w sklepie meblowym.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX