Centra handlowe w polskich miastach do kupienia za ponad 2 miliardy złotych

Do kupienia są centra w podwarszawskich Jankach, Bydgoszczy, Warszawie, Łodzi czy Toruniu. Niektóre niedawno odnowione. Sprzedający to Cromwell Property Group.

Mająca siedzibę w Australii Cromwell Property Group wystawiła na sprzedaż swoje portfolio centrów handlowych w Polsce. Pierwotnie miały być one częścią Cromwell European REIT (wehikuł inwestycyjny zadebiutował niedawno na singapurskiej giełdzie), ale zostały wyłączone, gdy zdecydowano o zmniejszeniu oferty.

Na sprzedaż wystawione zostały centra handlowe tzw. pierwszej generacji (np. Kometa w Toruniu), oraz większe obiekty, wśród których mamy Centrum Handlowe Janki o powierzchni 73 tysięcy metrów kwadratowych, mające się niedługo powiększyć o kolejne 21 tysięcy metrów. Wśród najemców w Jankach znajdują się popularne marki – H&M, C&A czy też Starbucks i Pizza Hut.

Cromwell PropertyGroup Fund (CPGF), bo pod takim szyldem firma działa w Polsce, zakończyła niedawno także inwestycje w odświeżenie CH Rondo w Bydgoszczy oraz w Centrum Handlowe Ursynów w Warszawie.

Część sprzedawanych centrów, to jednak także obiekty o średniej popularności, jak wspominana toruńska Kometa. Składają się one głównie z hipermarketu i nielicznych sklepów towarzyszących. Jak informuje portal PropertyEU CPGF życzy sobie za swoje obiekty handlowe kwoty 500 milionów euro.

Do Cromwell PropertyGroup należą też w Polsce obiekty biurowe – np. Piaseczno Business Park czy przemysłowe, jak Techniczna Industrial Park.

Veit Stutz: Zamiast wciąż szukać nowych wyzwań, lepiej dłużej zostać na danym stanowisku i wgryźć się w temat [NEXT TIME]