Zwolnienia grupowe w PKO BP. Pracę straci nawet 850 osób

Największy polski bank planuje zwolnienia grupowe. W jego przypadku to nic nowego. Zwalniał w ubiegłym roku, zwalniał też dwa lata temu.

W 2016 roku, jak przypomniał Bankier.pl we wtorek, PKO BP zwolnił 528 osób, w ubiegłym roku 781 etatów. Chciał jednak więcej – zgłosił do urzędu pracy odpowiednio 836 i 950 etatów do likwidacji.

Możliwe więc, że i w tym roku będzie podobnie. Bank planuje zwolnienia grupowe, które obejmą maksymalnie do 850 pracowników.

- Związane jest to z wprowadzanymi zmianami organizacyjnymi, w tym centralizacją funkcji i procesów mających wpływ na zmianę sposobu lub zakres realizowanych zadań, wdrażaniem nowych technologii informatycznych, a za tym idzie koniecznością dostosowywania kwalifikacji pracowników do wprowadzanych zmian – odpowiedziało biuro prasowe PKO BP portalowi Business Insider Polska na pytanie o przyczynę nadchodzących zwolnień.

W rok pracę straciło ponad 4400 osób

Na koniec 2017 roku w banku pracowało 24,6 tys. osób.

PKO BP nie jest wyjątkiem w świecie banków, jeżeli chodzi o zwolnienia grupowe. Z najnowszych danych KNF wynika, że tylko w ubiegłym roku pracę w bankach w Polsce straciło netto 4436 osób.

Na koniec 2017 roku pracowało w nich łącznie 164 385 osób - najmniej od kilkunastu lat. Najwięcej ich było w 2008 roku - 181 tys. osób. 

Cotygodniowe podsumowanie roku 09/2018. Podcast ekonomiczno - polityczny Rafała Hirscha

Więcej o:
Komentarze (76)
Kolejne zwolnienia w PKO BP. Pracę straci do 850 osób
Zaloguj się
 • japka_putina

  Oceniono 15 razy 11

  Kapitał może i ma ojczyznę, ale nie ma skrupułów, także ten polski i państwowy.

 • strzykwa5

  Oceniono 9 razy 7

  W ten sposób bank osiągnie większy zysk, z którego zarząd pobierze nagrody żeby wymienić drewno w jachtach na bardziej szlachetne.

 • tenare

  Oceniono 8 razy 6

  Będą mogli poświęcić się rodzinie, a nie korporacji.

 • wagadudu

  Oceniono 6 razy 6

  Dobra zmiana, che che... Jak trzeba zwalniac z miniserstw, to gdzieś szwagrów i ich dzieci trzeba będzie upchnąć...

 • Gwiżdż Janina

  Oceniono 7 razy 5

  Obok Pekao SA, to najgorszy bank w Polsce, tylko emeryci z przyzwyczajenia trzymają tam pieniądze. A że pokolenie PRL-u wymiera, to nic dziwnego, że rynek im sie kurczy...

 • helmut kryger

  Oceniono 9 razy 5

  Poszły pieniądze na różne bzdety pisowskie jak wyklęci itd wiec muszą oszczędzać zwalniając ludzi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX