W tych rowerach mogą łamać się ramy. Decathlon będzie je wymieniał za darmo na nowe

Sieć sklepów sportowych Decathlon ostrzega klientów, którzy kupili między 7 lipca a 18 grudnia 2017 r. niektóre modele rowerów B`TWIN Rockrider - może w nich dojść do złamania ramy w trakcie jazdy.

Chodzi o następujące modele rowerów górskich:

  • B`TWIN ROCKRIDER 520, kolor czarny, rozmiar M, referencja Decathlon:  1864811

  • B`TWIN ROCKRIDER 520, kolor granatowy, rozmiar M, referencja Decathlon:  2002103

  • B`TWIN ROCKRIDER 540 , kolor szary, rozmiar M, referencja Decathlon:  1864082

  • B`TWIN ROCKRIDER 540, kolor szary,  rozmiar XL, referencja Decathlon:  1864085
     

wadliwe rowery w Decathlonwadliwe rowery w Decathlon źródło: Decathlon

Decathlon na swojej stronie pisze po prostu, że pracownicy marki BTWIN „wykryli wady w niewielkiej liczbie rozmiarów ram”. W powiadomieniu Decathlonu opublikowanym przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów jest już znacznie groźniej - okazuje się, że może dojść do złamania ramy w trakcie jazdy i wypadku użytkownika.

Właściciele felernych rowerów powinni udać się do wybranego sklepu Decathlon. Wadliwy rower zostanie bezpłatnie wymieniony na nowy, identyczny model. Jeśli klient nie będzie zainteresowany rowerem zastępczym, otrzyma zwrot całej kwoty zakupu.

Jeśli ktoś chce się upewnić, czy jego model roweru jest objęty akcją wycofywania, może skorzystać ze stosownego narzędzia na stronie Decathlonu lub po prostu udać się z rowerem do dowolnego sklepu sieci.

Niemal dokładnie rok temu Decathlon również wycofywał niektóre modele rowerów  B'TWIN Rockrider. Powodem także było ryzyko złamania ramy.

***

Niedziele handlowe 2018 - w te dni sklepy będą zamknięte

Więcej o: