"Frostpunk" podbija świat. Polska gra zbiera świetne recenzje. Gracze i inwestorzy zachwyceni

Robert Kędzierski
11 bit studios, polski producent gier, ma powody do świętowania. Jego najnowsza gra "Frostpunk" trafiła właśnie na pierwsze miejsce na liście bestsellerów platformy Steam. Dobrych wiadomości jest znacznie więcej.

"Frostpunk", polska gra komputerowa utrzymana w klimacie steampunku, trafiła na pierwsze miejsce w rankingu sprzedaży platformy Steam. Zajęło to mniej niż dobę. Pokonała nie tylko takie klasyki jak "Counter Strike", "Call of Duty" czy "Age of Empires", wygrała również z mocno przecenionymi, a więc promowanymi pozycjami. 

"Frostpunk" to tytuł z gatunku society survival – połączenia gry surwiwalowej i symulacji społeczeństwa. Akcja toczy się w alternatywnej wersji XIX wieku, gdy na Ziemi po raz kolejny zapanowała epoka lodowcowa. Gracz kieruje losami garstki ocalałych, którzy muszą zmierzyć się z wyzwaniami, które czekają na nich w mroźnym świecie.

Jak podkreślają twórcy, we "Frostpunk" czekają nas nas liczne moralne wybory, podobnie jak miało to miejsce w ich poprzedniej produkcji -  "This War Of Mine".

Steam - lista bestsellerówSteam - lista bestsellerów Źródło: Steam

Gracze i recenzenci są zgodni

Świetny debiut gry znajduje odzwierciedlenie w recenzjach. Na portalu Metacritic.com, który agreguje recenzje z branżowych czasopism i serwisów z całego świata, można już znaleźć ponad 20 pozytywnych opinii ze strony ekspertów.  Na platformie Steam liczba pozytywnych opinii sięga 83 proc., co również trzeba uznać za świetny rezultat.

Przegląd recenzji 'Frostpunka'Przegląd recenzji 'Frostpunka' źródło: http://www.metacritic.com/game/pc/frostpunk

"Frostpunk" to jedna z najlepszych gier ostatnich dekad. Jeśli lubisz mroczny klimat starego miasta to tytuł dla ciebie.

- pisze jeden z recenzentów. 

Akcje biją rekordy

Optymizm graczy i dziennikarzy przekłada się na nastroje inwestorów. Akcje producenta gry, studia 11bit od początku tego tygodnia podrożały już o ponad 16 procent. We wtorek kurs poszybował w górę o 5,2 procent, a w środę przez chwilę rósł o kolejne 9,5 procent, przez co wycena spółki osiągnęła rekordową wartość wynoszącą ponad 600 mln zł. 

Notowania akcji 11Bit StudiosNotowania akcji 11Bit Studios wykres: investing.com

Kolejny sukces 11 bit 

Polski producent ma również w swoim portfolio inną bardzo udaną produkcję. Kilka lat temu rynkowy i komercyjny sukces odniosła gra "This War of Mine". Gracz kieruje w niej grupą cywili, których zadaniem jest przetrwanie podczas konfliktu wojennego.

Czytaj też: Polska gra planszowa zachwyciła graczy. Chętni wpłacają pieniądze. 

Cena gry wynosi 109,99 złotych (29,99 dolarów). 

***

Jakub B. Bączek: Gdy sportowiec zaczyna wygrywać, to później robi to regularnie [NEXT TIME]

Więcej o: