Pierwsza IKEA w Polsce w centrum miasta. Na jesieni warszawiacy zrobią zakupy na nowych zasadach

Zakupy w IKEI choć przyjemne, ze względu na lokalizację sklepów coraz częściej przypominają wycieczkę za miasto. IKEA postanowiła ulżyć swoim klientom i unowocześnia model sprzedaży. W najbliższych miesiącach otworzy pierwszy sklep, w którym znajdzie się pełen asortyment, ulokowany niemal w centrum Warszawy.

- Nasza trzecia lokalizacja w Warszawie to jeden z pierwszych na świecie sklepów IKEA tak blisko centrum miasta – mówi Anna Pawlak-Kuliga, prezes IKEA Retail w Polsce. - Rozwijamy sprzedaż wielokanałową, a teraz będziemy jeszcze bliżej warszawiaków. IKEA w Blue City różnić się będzie od pozostałych sklepów, będzie na pewno zaskakująca i pełna inspiracji. Wierzę, że jesienią na naszych klientów czeka bardzo wiele miłych niespodzianek – dodaje Anna PawlakKuliga.

IKEA w Blue City zlokalizowana będzie na dwóch piętrach centrum handlowego - poziomie 0 i +1. Sklep zajmie powierzchnię ok. 4800 m2. Jak na IKEĘ to niewiele, jednak firma zapewnia, że dzięki zastosowaniu nowoczesnych narzędzi technologicznych klienci będą mogli zapoznać się z pełną ofertą sklepu.

Na miejscu będzie można kupić wybrane akcesoria wyposażenia wnętrz, natomiast pozostałe produkty zamawiane będą on-line – samodzielnie lub z pomocą pracowników.

Na terenie sklepu wydzielona zostanie również przestrzeń IKEA Food w zupełnie nowej odsłonie. Połączony zostanie w niej koncept kawiarni i bistro, oferując między innymi kanapki, wegetariańskie hot-dogi i koktajle, a także tradycyjne szwedzkie potrawy, takie jak kultowe klopsiki czy bułeczki cynamonowe.

Ikea jest w trakcie zmiany modelu sprzedaży, co widać też w Polsce. Koncern stawia w większym stopniu na zakupy online oraz lepszą obsługę tych klientów, którzy potrzebują dostawy do domu. 

Pojawia się więcej niewielkich showroomów - sklepów Ikei w centrach dużych miast, np. w Londynie czy Paryżu. Ikea chce w ten sposób lepiej dotrzeć do swoich klientów, którzy nie zawsze mają czas by dojechać do wielkich sklepów na obrzeżach aglomeracji. Co nie oznacza, że wielkie sklepy Ikei znikną z krajobrazu - Ikea nadal będzie je otwierać.

Inwestycja w Forcie Wola zawieszona

IKEA poinformowała równocześnie o wstrzymaniu inwestycji w innym warszawskim centrum handlowym.

- Uprzedzając pytania dotyczące otwarcia sklepu IKEA w centrum handlowym Fort Wola, chcielibyśmy poinformować, że ze względu na niezależne od nas, przedłużające się procedury administracyjne, zdecydowaliśmy się zawiesić ten projekt. Obecnie
koncentrujemy się na otwarciu nowego, mniejszego formatu w Blue City. O dalszych
decyzjach będziemy informować na bieżąco – dodaje Katarzyna Balashov, Rzecznik
prasowy IKEA w Polsce.

+++

Dominika Nowak: Czasem tylko dzięki szalonej odwadze, można zacząć działać [NEXT TIME]

Więcej o:
Komentarze (73)
IKEA w centrum Warszawy. Otwarcie sklepy w Blue City już na jesieni
Zaloguj się
 • real.avalanche

  Oceniono 52 razy 46

  Ikea już w centrum Warszawy była, przy Alejach, niedaleko Centralnego. Zamknęli jakoś w okolicach roku 2000.

 • 2fat

  Oceniono 25 razy 25

  Byłą z dobrym parkingiem w Alejach przy Żelaznej ale wybyła. Co to za rewolucja?

 • krzywelustro

  Oceniono 22 razy 22

  Pamiętacie czasy, w których IKEA miała swój sklep w Warszawie przy Alejach Jerozolimskich 56C?To dopiero było ścisłe centrum miasta!

 • lab.rat

  Oceniono 19 razy 19

  Spece od PR za młodzi żeby pamiętać IKEA w Al. Jerozolimskich przy Żelaznej?

 • punter

  Oceniono 25 razy 17

  Blue City to centrum W-wy ?
  No to Zakopane to przedmieścia Krakowa.

 • cezaryk

  Oceniono 21 razy 15

  Aleje Jerozolimskie 26, rzut rozgwiazdą od Dw. Centralnego. Nie wyobrażam sobie sklepu bardziej w centrum niż tam.
  To się nazywa syndrom złotej rybki lub kurza pamięć. Choć w przypadku kur jest to bardzo krzywdzące. To inteligentne zwierzątka z pamięcią.

 • horatio_valor

  Oceniono 13 razy 13

  Po pierwsze Blue City to NIE jest centrum miasta. To jest miejsce w zasadzie nieosiągalne na piechotę spacerkiem z centrum. Złote Tarasy to byłoby centrum, to nie.

  A po drugie była już kiedyś IKEA w budynku na rogu Alej Jerozolimskich i Żelaznej, jakieś pięć minut piechotą od dworca. TO jest centrum. Pamiętam walkę na śmierć i życie chytrych bab, kiedy w tej Ikei rzucili takie kolorowe pledziki w promocji - chytre baby tak sobie je wyrywały, że o mało się nie zadusiły nawzajem.

 • tylko_na_forum

  Oceniono 17 razy 13

  Raczej niemal na przedmiesciach :-D , a pierwsza IKEA nie byla w Alejach Jerozlimskich tylko na Bacewiczowny 8 na Ursynowie, a teraz na Ursynowie nie ma zadnej IKEI a transport z Marek jest na Ursynow praktycznie najdrozszy. Twierdzenie ze Blue City jest niemal w centrum, to tak jakby powiedziec, ze metro Kabaty jest niemal w centrum.

 • e._

  Oceniono 17 razy 11

  Słoiku który jesteś autorem. Pierwsza IKEA w Warszawie była naprawdę w centrum - Aleje Jerozolimskie przy Żelaznej. Ale skąd słoik miałby o tym wiedzieć?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX