Pierwsza IKEA w Polsce w centrum miasta. Na jesieni warszawiacy zrobią zakupy na nowych zasadach

Zakupy w IKEI choć przyjemne, ze względu na lokalizację sklepów coraz częściej przypominają wycieczkę za miasto. IKEA postanowiła ulżyć swoim klientom i unowocześnia model sprzedaży. W najbliższych miesiącach otworzy pierwszy sklep, w którym znajdzie się pełen asortyment, ulokowany niemal w centrum Warszawy.

- Nasza trzecia lokalizacja w Warszawie to jeden z pierwszych na świecie sklepów IKEA tak blisko centrum miasta – mówi Anna Pawlak-Kuliga, prezes IKEA Retail w Polsce. - Rozwijamy sprzedaż wielokanałową, a teraz będziemy jeszcze bliżej warszawiaków. IKEA w Blue City różnić się będzie od pozostałych sklepów, będzie na pewno zaskakująca i pełna inspiracji. Wierzę, że jesienią na naszych klientów czeka bardzo wiele miłych niespodzianek – dodaje Anna PawlakKuliga.

IKEA w Blue City zlokalizowana będzie na dwóch piętrach centrum handlowego - poziomie 0 i +1. Sklep zajmie powierzchnię ok. 4800 m2. Jak na IKEĘ to niewiele, jednak firma zapewnia, że dzięki zastosowaniu nowoczesnych narzędzi technologicznych klienci będą mogli zapoznać się z pełną ofertą sklepu.

Na miejscu będzie można kupić wybrane akcesoria wyposażenia wnętrz, natomiast pozostałe produkty zamawiane będą on-line – samodzielnie lub z pomocą pracowników.

Na terenie sklepu wydzielona zostanie również przestrzeń IKEA Food w zupełnie nowej odsłonie. Połączony zostanie w niej koncept kawiarni i bistro, oferując między innymi kanapki, wegetariańskie hot-dogi i koktajle, a także tradycyjne szwedzkie potrawy, takie jak kultowe klopsiki czy bułeczki cynamonowe.

Ikea jest w trakcie zmiany modelu sprzedaży, co widać też w Polsce. Koncern stawia w większym stopniu na zakupy online oraz lepszą obsługę tych klientów, którzy potrzebują dostawy do domu. 

Pojawia się więcej niewielkich showroomów - sklepów Ikei w centrach dużych miast, np. w Londynie czy Paryżu. Ikea chce w ten sposób lepiej dotrzeć do swoich klientów, którzy nie zawsze mają czas by dojechać do wielkich sklepów na obrzeżach aglomeracji. Co nie oznacza, że wielkie sklepy Ikei znikną z krajobrazu - Ikea nadal będzie je otwierać.

Inwestycja w Forcie Wola zawieszona

IKEA poinformowała równocześnie o wstrzymaniu inwestycji w innym warszawskim centrum handlowym.

- Uprzedzając pytania dotyczące otwarcia sklepu IKEA w centrum handlowym Fort Wola, chcielibyśmy poinformować, że ze względu na niezależne od nas, przedłużające się procedury administracyjne, zdecydowaliśmy się zawiesić ten projekt. Obecnie
koncentrujemy się na otwarciu nowego, mniejszego formatu w Blue City. O dalszych
decyzjach będziemy informować na bieżąco – dodaje Katarzyna Balashov, Rzecznik
prasowy IKEA w Polsce.

+++

Dominika Nowak: Czasem tylko dzięki szalonej odwadze, można zacząć działać [NEXT TIME]

Więcej o: