Oferują nielimitowane rozmowy i SMS-y za darmo. Ale na razie tylko dla mieszkańców Wrocławia

Robert Kędzierski
Rebtel, szwedzki operator telefonii, który oferuje nielimitowane rozmowy i wiadomości SMS za darmo, rozdzieli w poniedziałek pierwszą pulę kodów umożliwiających rejestrację w sieci. Oferta dostępna jest wyłącznie dla mieszkańców Wrocławia, ale to może się zmienić.

Rebtel to mało znany wirtualny operator ze Szwecji, który kilka miesięcy temu rozpoczął działalność w Polsce. Uwagę mediów i klientów zdołał przykuć niecodzienną ofertą udostępnioną kilka dni temu. Użytkownik otrzymuje bowiem pakiet nielimitowanych rozmów, SMS-ów i 1GB internetu za darmo. Bez żadnych umów. 

Gdzie jest haczyk?

Obawiających się ukrytych opłat możemy uspokoić - Rebtel na swojej stronie publikuje klarowny cennik. A w nim nie ma żadnych podejrzanych pozycji. Płacimy tylko za dodatkową paczkę internetu (1 GB kosztuje 7 zł, 5 GB 15 zł, 20 GB 25 zł, 50 GB 35 zł). Pakietu rozmów w roamingu nie otrzymujemy, ale ceny rozmów są znośne - 16 gr za minutę połączenia i 5 groszy za wiadomość SMS.

Rebtel - oferta 'za darmo'Rebtel - oferta 'za darmo' Fot. Rebtel

Kto może skorzystać z oferty

W tej chwili Rebtel dostępny jest tylko dla mieszkańców Wrocławia. Sieć ograniczyła też pakiet kart SIM do 10 tys. szt. Za pośrednictwem strony rejestrować mogą się użytkownicy z innych miast, jednak karty na razie do nich nie dotrą. Sieć planuje uruchomienie działalności poza Wrocławiem nie wcześniej niż na początku przyszłego roku.

Ci, którzy się już zarejestrowali i mieszkają we Wrocławiu, mogą spodziewać się specjalnego kodu umożliwiającego rejestrację. Jak poinformował nas przedstawiciel sieci, Rebtel zaczyna w poniedziałek ich dystrybucję.

Czy to na pewno rewolucja?

Oferta Rebtel może wydawać się zaskakująca, jednak Szwedzi nie są pierwszymi, którzy zaoferowali darmowe rozmowy. Jako jeden z pierwszych operatorów zdecydował się na to Virgin Mobile. W tym przypadku za darmo użytkownik otrzymuje jedynie 30 minut i 30 wiadomości SMS oraz pakiet 300 MB danych. Oferta nie jest więc nielimitowana, ale dostępna dla każdego. 

Poprzeczkę wśród operatorów podniósł też A2 Mobile, należący do Aero2. Sieć za 9,90 zł oferuje pakiet nielimitowanych rozmów bądź wiadomości SMS lub internetu (5 GB bez limitu prędkości, potem z lejkiem). Za 16,70 zł można włączyć dwa pakiety (np. darmowe rozmowy i wiadomości, lub rozmowy i internet), za 19,90 zł wszystkie trzy pakiety. Podobnie niskie opłaty zapewnia m.in. Lajt Mobile. 

Czytaj też: Dobry smartfon za mniej niż 500 zł? Mamy ranking!

Pułapy cenowe wyznaczone przez firmy, które na polskim rynku działają dłużej niż Rebtel, są już więc naprawdę niskie. 

Warto pamiętać też o tym, że wirtualni operatorzy czasami z polskiego rynku jednak znikają - tak było chociażby w przypadku Vectone. Inni utrzymują się - chociażby obchodzący dziesiąte urodziny Lycamobile wciąż umożliwia polskim klientom kupowanie pakietów. Szwedzi podbój Polski zaczęli w całkiem interesującym stylu i z pewnością może skłonić niektórych operatorów do dalszej obniżki cen. Konkurencja zawsze wychodzi konsumentom na dobre. 

***

Maciej Panek: Byłem na dnie, gdy otworzyłem firmę posiadającą obecnie 3 tys. samochodów [NEXT TIME]

Więcej o: