Rusza Polonus Partner. Narodowy przewoźnik będzie walczył o podróżnych z niemieckim FlixBusem

Państwowy PKS Polonus rozpoczął integrację polskich przewoźników autobusowych pod wspólną Polonus Partner. Na początku w "koalicji" znalazło się wraz z Polonusem 8 przewoźników. Będą operowali na 50 liniach krajowych.
To najlepszy czas by zjednoczyć polskie firmy przewozowe pod silną i rozpoznawalną marką Polonus Partner

- powiedział prezes Polonusa Maciej Acedański, podczas konferencji prasowej. 

Autobusową "koalicję" tworzą następujące firmy: PKS Polonus, Neobus, Żak Express, PKS Elbląg, AlbatrosBUS, Contbus, GardenExpress i PKS Szczecin.

Pogonowski podkreślił, że Polonus rozpoczął integrację opartą na partnerstwie w ramach wspólnej oferty, a nie na przejęciach. Wszystko pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury.

Głównym założeniem było stworzenie szerokiej siatki połączeń. Zapewniamy spójny system sprzedażowy, wspólne oznakowanie pojazdów. Oferujemy podróże łączone w ramach jednej transakcji i jednej ceny. Przygotowaliśmy też program lojalnościowy

- wyliczył dyrektor. 

Zapowiedział "bardzo atrakcyjne i konkurencyjne" ceny oraz dalszą rozbudowę oferty. 

Kolejni partnerzy są w drodze. Oferta będzie cały czas rozbudowywana. Nie wykluczamy, że w przyszłości będą też połączenia międzynarodowe

- wskazał. 

Spółka podała, że obecnie oferta obejmuje 50 krajowych linii, tworzących połączenia między 250 miejscowościami w Polsce. Kursy będą obsługiwane przez 130 pojazdów, posiadających wspólne oznaczenie Polonus Partner. Cała oferta jest dostępna na platformie PolonusPartner.pl, a dodatkowo każdy partner będzie miał na swojej stronie ofertę pozostałych przewoźników, wraz z kombinacjami podróży łączonych.

Pasażerowie  otrzymają jednolity standard podróży, czyli m.in wybór numerowanego miejsca na wybranych kursach, bezpłatną opcję zmiany daty wyjazdu w ramach zamiany na podróż w tej samej relacji, możliwość kupna biletu za gotówkę lub kartą u kierowcy, czy bezpłatny przewóz dwóch sztuk bagażu o pojemności do 150 litrów i wadze do 25 kg. 

Jednocześnie, na kursach Polonus Partner honorowane będą stałe zniżki: 50 proc. dzieci w wieku 0-13 lat, zniżka w wysokości 20 proc. dla uczniów w wieku 13-19 lat, studentów do 26 roku życia oraz dla emerytów. 

Polonus to spółka Skarbu Państwa świadcząca usługi transportu osób w regularnej komunikacji lokalnej, dalekobieżnej i międzynarodowej. Z usług Polonusa - realizowanych w oparciu o bazy transportowe w Warszawie, Nowym Dworze Mazowieckim i Piasecznie - korzysta rocznie ponad 2 mln pasażerów. 

Polonus Partner będzie bezpośrednio konkurował o klientów z niemieckim FlixBusem, który niedawno połączył się z Polskim Busem, stając się tym samym najważniejszym ogólnopolskim przewoźnikiem.

To już oficjalne: Marka Polski Bus zniknie w przyszłym roku. Duża zmiana na rynku

+++

Dominika Nowak: Czasem tylko dzięki szalonej odwadze, można zacząć działać [NEXT TIME]