Rusza Polonus Partner. Narodowy przewoźnik będzie walczył o podróżnych z niemieckim FlixBusem

Państwowy PKS Polonus rozpoczął integrację polskich przewoźników autobusowych pod wspólną Polonus Partner. Na początku w "koalicji" znalazło się wraz z Polonusem 8 przewoźników. Będą operowali na 50 liniach krajowych.
To najlepszy czas by zjednoczyć polskie firmy przewozowe pod silną i rozpoznawalną marką Polonus Partner

- powiedział prezes Polonusa Maciej Acedański, podczas konferencji prasowej. 

Autobusową "koalicję" tworzą następujące firmy: PKS Polonus, Neobus, Żak Express, PKS Elbląg, AlbatrosBUS, Contbus, GardenExpress i PKS Szczecin.

Pogonowski podkreślił, że Polonus rozpoczął integrację opartą na partnerstwie w ramach wspólnej oferty, a nie na przejęciach. Wszystko pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury.

Głównym założeniem było stworzenie szerokiej siatki połączeń. Zapewniamy spójny system sprzedażowy, wspólne oznakowanie pojazdów. Oferujemy podróże łączone w ramach jednej transakcji i jednej ceny. Przygotowaliśmy też program lojalnościowy

- wyliczył dyrektor. 

Zapowiedział "bardzo atrakcyjne i konkurencyjne" ceny oraz dalszą rozbudowę oferty. 

Kolejni partnerzy są w drodze. Oferta będzie cały czas rozbudowywana. Nie wykluczamy, że w przyszłości będą też połączenia międzynarodowe

- wskazał. 

Spółka podała, że obecnie oferta obejmuje 50 krajowych linii, tworzących połączenia między 250 miejscowościami w Polsce. Kursy będą obsługiwane przez 130 pojazdów, posiadających wspólne oznaczenie Polonus Partner. Cała oferta jest dostępna na platformie PolonusPartner.pl, a dodatkowo każdy partner będzie miał na swojej stronie ofertę pozostałych przewoźników, wraz z kombinacjami podróży łączonych.

Pasażerowie  otrzymają jednolity standard podróży, czyli m.in wybór numerowanego miejsca na wybranych kursach, bezpłatną opcję zmiany daty wyjazdu w ramach zamiany na podróż w tej samej relacji, możliwość kupna biletu za gotówkę lub kartą u kierowcy, czy bezpłatny przewóz dwóch sztuk bagażu o pojemności do 150 litrów i wadze do 25 kg. 

Jednocześnie, na kursach Polonus Partner honorowane będą stałe zniżki: 50 proc. dzieci w wieku 0-13 lat, zniżka w wysokości 20 proc. dla uczniów w wieku 13-19 lat, studentów do 26 roku życia oraz dla emerytów. 

Polonus to spółka Skarbu Państwa świadcząca usługi transportu osób w regularnej komunikacji lokalnej, dalekobieżnej i międzynarodowej. Z usług Polonusa - realizowanych w oparciu o bazy transportowe w Warszawie, Nowym Dworze Mazowieckim i Piasecznie - korzysta rocznie ponad 2 mln pasażerów. 

Polonus Partner będzie bezpośrednio konkurował o klientów z niemieckim FlixBusem, który niedawno połączył się z Polskim Busem, stając się tym samym najważniejszym ogólnopolskim przewoźnikiem.

To już oficjalne: Marka Polski Bus zniknie w przyszłym roku. Duża zmiana na rynku

+++

Dominika Nowak: Czasem tylko dzięki szalonej odwadze, można zacząć działać [NEXT TIME]

Więcej o:
Komentarze (107)
FlixBus może zacząć się bać. Pod patronatem państwa powstaje autobusowy przewoźnik narodowy Polonus Partner
Zaloguj się
 • rlnd

  Oceniono 36 razy 22

  > Polonus to spółka Skarbu Państwa

  I to w zasadzie mi wystarczy. Nie zapłacę ani grosza na kolejną Sadurską.

 • owrank

  Oceniono 24 razy 20

  w Polsce od 50 lat było dziesiątki PKSów, ale nikt z wielkich Kierowników i Dyrektorów nie wpadł na pomysł, żeby zrobić porządną firmę przewozami ogólnopolskimi i dopiero facet ze Szkocji założył Polskiego Busa...

 • greeg99

  Oceniono 30 razy 20

  Nadużywanie słowa "narodowy" i wypaczenie pojęcia patriotyzm przez PIS-uar polityczny powoduję, ce e szerokim łukiem omijam sklepy i firmy "narodowe", bo kojarzą mi się bardziej z narodowym socjalizmem Hitlera niż z Polską. Wystarczy tylko popatrzeć, an obecną "narodową" telewizję - marzenie Goebbelsa. Takiego dna nie było i to samo pewnie spotka "narodowego" przewoźnika

 • glomek

  Oceniono 16 razy 14

  Chciałem zobaczyć jakieś ceny, godziny połączeń, ale jak zacząłem wpisywać Katowice, to zaproponowało mi tylko Kąty Rybackie, a zamiast Krakowa jakiś Krasiniec. Zatem na razie zapał mi opadł :)

 • ponury_swiniarz

  Oceniono 13 razy 9

  Transport autobusowy to nie jest usluga, ktora powinno zapewniac panstwo. Bez jaj!

 • sigizm

  Oceniono 10 razy 8

  spektakularne narodowe bankructwo się szykuje

 • cymesgeszefciarz

  Oceniono 6 razy 6

  W Ostrołęce zlikwidowano całkowicie PKS, w podlaskim spółka komunalna wyprzedaje dworce żeby się "posilić" do wyborów ...

 • seboc

  Oceniono 11 razy 5

  Najpierw upadajace PKS-y doprowadzily do afrakanizacji transportu miedzymiastowego w polsce powiatowej. Teraz sie integruja i repolonizuja. Jakos lipnie to widze.

 • zdzich02

  Oceniono 4 razy 4

  Z mapy połączeń na stronie internetowej fimy wynika, że głównie operują w zaborze rosyjskim - wszak to rdzeń polskosci. Jako poznaniakowi i gorszemu Polakowi, a pewnie i ukrytej opcji niemieckiej nie będzie mi dane skorzystać z tej wspaniałej oferty.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX