Microsoft zamówił grę w polskiej firmie. Na wyłączność. Ma być hitem nowej platformy

Microsoft zamówił w polskiej firmie iFun4all grę, która ma szansę stać się hitem platformy Mixer należącej do giganta z Redmond.

iFun4all wyprodukuje grę, która ukaże się na zasadzie wyłączności na platformie streamingowej Mixer, należącej do Microsoft Corporation - podała spółka. Premiera nowego tytułu planowana jest w 2018 r. 

Współpraca przewiduje również zapewnienie przez Microsoft Corporation wsparcia marketingowego i technologicznego projektu.

Jesteśmy niezwykle podekscytowani nawiązaniem współpracy z Mixerem nad projektem, który jest najbardziej innowacyjną, zaawansowaną technologicznie i wyjątkową grą w historii naszego studia. Mixer zaufał naszej wizji i postanowił wspierać pomysł. Nie moglibyśmy być bardziej dumni i szczęśliwi widząc, jak rozwija się nasza współpraca.

– powiedział CEO iFun4all Michał Mielcarek, cytowany w osobnym komunikacie.

Czym jest Mixer

Mixer - nowa platforma MicrosoftuMixer - nowa platforma Microsoftu Fot. Mixer.com

Microsoft przejął platformę Beam służącą do streamingu gier, w sierpniu 2016 roku, zaledwie kilka miesięcy po uruchomieniu. Następnie zmienił jej nazwę na Mixer.

Czytaj też: Co to jest Twitch i jak założyć na nim konto? Poradnik. 

Za pomocą platformy, będącej konkurentem Twitcha (własność Amazona), gracze transmitują na żywo rozgrywki toczone w niemal dowolnej grze. Widzowie z całego świata mogą śledzić transmisje i komentować je na żywo, oraz wpływać na poczynania graczy. Platforma ma więc charakter interaktywny. 

Nie tylko CD Projekt 

iFun4all to kolejna po CD Projekt firma, która ma szansę podbić rynek międzynarodowy.  Firma powstała w 2009 r. jako spółka-córka Bloober Team. Od 2014 roku spółka tworzy gry z segmentu mid-core. Specjalizuje się w tworzeniu tytułów wykorzystujących "Real World-Data" - informacje ze świata rzeczywistego, które wpływają na rozgrywkę. Akcje spółki zadebiutowały we wrześniu 2016 roku na rynku NewConnect. 

Na początku 2018 roku spółka poinformowała, że pracuje nad trzema różnymi grami. Firma zapowiedziała już Far Peak oraz Ritual. Produkcja tworzona we współpracy z Mixerem jest trzecim z wcześniej zapowiadanych tytułów. Produkcja zarówno Far Peaka, jak i Rituala, postępuje zgodnie z planem. "Obie produkcje są w toku. Pracują nad nimi dedykowane zespoły deweloperskie" - zapewnił prezes firmy. 

Spółka iFun4all w reakcji na doniesienia o podpisaniu umowy z Microsoftem podrożała w poniedziałek na giełdzie New Connect o 20 proc.

.. źródło: stooq.pl

***

Piotrowska-Oliwa: Leżąc na łopatkach wykorzystaj tę chwilę i przygotuj strategię, która pozwoli ci wygrać następny mecz [NEXT TIME]

Więcej o: