Nextbike stworzy System Roweru Metropolitarnego dla Trójmiasta. "Największy system roweru elektrycznego na świecie"

Nextbike Polska stworzy na terenie Trójmiasta i przylegających do niego gmin System Roweru Metropolitarnego. Zdaniem samych przedstawicieli firmy będzie to największy na świecie system rowerów elektrycznych.

Firma Nextbike Polska wyłoniona w drodze przetargu jako operator systemu oraz  przedstawiciele 14 samorządów należących do Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot, podpisali dziś w Gdańsku umowę inaugurującą realizację projektu.

System Roweru Metropolitarnego dla Trójmiasta, który zamierza stworzyć Nextbike Polska ma nosić nazwę Mevo. W jego skład wejdzie sieć 660 stacji rozmieszczonych na terenie Gdańska, Gdyni, Sopotu oraz 11 przylegających gmin: Tczew, Pruszcz Gdański, Rumia, Reda, Puck, Władysławowo, Żukowo, Kartuzy, Stężyca, Somonino i Sierakowice.

Rekordowa liczba rowerów elektrycznych

Mevo zapowiada się rekordowo pod względem liczby dostępnych w systemie rowerów wspomaganych elektrycznie - w całej sieci będzie ich aż 4080. Zdaniem rzecznika prasowego Nextbike Polska, Marka Pogorzelskiego, będzie to największy system roweru elektrycznego na świecie. Warte odnotowania jest również zapewnienie, że Mevo ma funkcjonować przez cały rok.

Czytaj też: Dali Polakom miejski rower. A teraz chcą podbić Skandynawię, "strategicznie wydarzenie"

System ruszy już jesienią, a dokładnie 18 listopada. Wtedy do dyspozycji użytkowników zostanie oddane mniej więcej 30 proc. rowerów. Projekt zostanie dokończony do marca 2019 roku. Mevo zakłada możliwość opłaty abonamentowej w wysokości do 10 zł miesięcznie. W tej cenie dostaniemy codziennie 90 minut jazdy. Za każdą dodatkową minutę Mevo doliczy 5 groszy.

Dominika Nowak: Czasem tylko dzięki szalonej odwadze, można zacząć działać [NEXT TIME]

Więcej o: