W Facebooku też będziemy płacić za ciekawe teksty? Firma testuje zamknięte grupy - wejdziesz do nich, gdy zapłacisz

Czas całkiem bezpłatnych mediów społecznościowych prawdopodobnie się kończy. Facebook właśnie rozpoczął testy narzędzi, które pozwalają twórcom grup na Facebooku pobierać opłaty za dostęp do nich. Posty i atrakcyjne treści na niektórych stronach Facebooka przeczytamy więc tylko, jeżeli za to zapłacimy.

Facebook tłumaczy wprowadzenie nowej funkcji chęcią wsparcia twórców, którzy teraz poświęcają mnóstwo czasu na tworzenie atrakcyjnych treści na Facebooku. Do tej pory, jak dalej wyjaśnia największy portal społecznościowy na świecie, musieli oni musieli korzystać z dodatkowych narzędzi, jeżeli zależało im na sprzedaży oferowanych przez nich treści. Teraz to już nie będzie konieczne. Facebook stworzył już stosowne narzędzia do pobierania opłat za dostęp do konkretnej strony w jego serwisie.

Opłaty za miesięczny dostęp do niej mogą wynosić od 4,99 dol. do 29,9 dol. Zapłacić można w aplikacjach Facebooka na Androida i iOS.

Czytaj więcej: Instagram chce być (prawie) jak YouTube. Wkrótce udostępni nową aplikację IGTV z filmami w układzie pionowym. 

Na razie serwis społecznościowy nie pobiera opłat od twórców za udostępnienie paywalla. To się może jednak w przyszłości zmienić.

Nowa funkcja testowana jest na niewielkiej liczbie stron. I to przez tych twórców, którzy już zbudowali wierne i liczne społeczności – wśród nich jest grupa z radami dotyczącymi aranżacji mieszkania oraz ze wskazówkami rodziców dzieci, które wybierają się na studia w USA.

Testy mają być jednak kontynuowane i w zależności od ich wyniku Facebook podejmie decyzję, kiedy udostępni nową usługę wszystkim zainteresowanym i w jakiej formie.

Tekst pochodzi z blogu „PortalTechnologiczny.pl”

Jacek Walkiewicz: Widzę szanse w problemach, a wcześniej widziałem problemy w szansach [NEXT TIME]

Więcej o:
Komentarze (5)
W Facebooku też będziemy płacić za ciekawe teksty? Firma testuje zamknięte grupy - wejdziesz do nich, gdy zapłacisz
Zaloguj się
  • matts06

    Oceniono 7 razy 5

    Hahhaha i to jest cały współczesny kapitalizm :) Esencja. Najpierw zmonopolizować cały rynek, a teraz przyjdzie czas na opłaty. Piękny wspaniały kapitalizm :) A ponoć kapitalizm powoduje, że monopole nie będą powstawać, cóż jak ktoś śledzi uważnie to co dzieje się w świecie, to właśnie kapitalizm jest chyba najlepszym systemem do powstawania monopoli. To tyle jeśli idzie o piękne bajeczki o tym systemie.

  • anna.pcz

    Oceniono 3 razy 1

    Stary bezzębny kurdupel pokurcz nie ma facebooka i daje radę!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX