Carrefour wprowadza do sprzedaży ukraińskie produkty. Asortyment będzie się powiększał
Jak informują wiadomoscihandlowe.pl, proces wprowadzania nowych produktów do oferty rozpoczął się w ubiegłym roku. Wtedy uruchomiono półkę z ukraińskim jedzeniem w jednym ze sklepów i sprawdzano, czy jest na nie zapotrzebowanie.
Pilotaż zapewne się powiódł, dlatego koncept jest już dostępny w 31 hipermarketach i wybranych supermarketach sieci. Carrefour planuje rozbudować sprzedaż o kolejne placówki.
Na ukraińskich półkach można znaleźć m.in. przetwory Veres, słodycze (w tym chałwę słonecznikowo-owocową oraz griljaż, czyli smażone ziarna ryżu z dodatkiem kokosu), słone przekąski oraz kawę w ziarnach ze Lwowa.
W najbliższych miesiącach asortyment będzie się powiększać.
Nowe produkty w stałej ofercie Carrefoura to odpowiedź sieci na rosnącą liczbę Ukraińców w Polsce. Szacuje się, że obecnie przebywa ich w Polsce legalnie ponad 2 mln, a do końca roku ich liczba może przekroczyć 3 mln.
Nie tylko supermarkety walczą o ukraińskich klientów
Na początku 2017 r. sieć komórkowa PLAY wystartowała z kampanią reklamową skierowaną do Ukraińców, która realizowana była zarówno w Polsce jak i na Ukrainie.
Spoty telewizyjne emitowane były w języku ukraińskim, a w przypadku pracy i billboardów oferta została opisana cyrylicą.
Czytaj także: Play wypuścił reklamę po ukraińsku. Reakcje? Niestety, również hejt. Ale nawet polski rząd chce zapraszać Ukraińców do kraju
Również Bank Pekao wzbogacił swoją ofertę o produkty finansowe skierowane dla obywateli Ukrainy pracujących lub studiujących w Polsce. Dzięki temu, chce do końca tego roku otworzyć przynajmniej kilkadziesiąt tysięcy nowych rachunków.
- Na koniec I kw. w Banku Pekao mieliśmy 135 tys. klientów, będących obcokrajowcami. To ok. 28-29 proc. udziałów w rynku. Dokonaliśmy ekspertyzy dotyczącej oczekiwań obcokrajowców. Mając pokaźny portfel klientów już dzisiaj - szacujemy, że jesteśmy bankiem nr 1, który obsługuje tę grupę obywateli. Wielu z obywateli Ukrainy chce pozostać w Polsce. To są ludzie, którzy podejmują pracę i myślą, by w Polsce pozostać, ale ich poziom ubankowienia w polskich bankach to zaledwie 10 proc. - poinformował wiceprezes odpowiadający za bankowość detaliczną Marek Tomczuk.
+++
-
Luka VAT. Ekonomista miażdży retorykę premiera. "Kłamstwa vatowskie są aż cztery"
-
Mini lockdown w warmińsko-mazurskim. Kolejne regiony powinny mieć się na baczności [WYKRES DNIA]
-
Niemcy. Przemyt wszech czasów. W Hamburgu przechwycono 16 ton kokainy. "To przebija wszystko"
-
Poseł Lewicy chce dopłaty do 500+ za "dziecko poczęte". Otrzymał zaskakującą odpowiedź
-
Rekordowe zarobki w górnictwie. W grudniu to średnio 18,7 tys. zł. Wszystko przez sowite premie
- Osoby, które przejdą w 2021 roku na emeryturę, mogą liczyć na wyższe świadczenie. Przez COVID-19
- Waloryzacja emerytur. Wskaźnik najwyższy od 10 lat, ale najbiedniejsi emeryci zyskają tylko 50 zł
- PIT 2021. Zwrot podatku - jak sprawdzić kiedy go otrzymamy? Ile się czeka?
- Rząd zmieni zasady świadczenia pielęgnacyjnego? Posłanka KO: Znów chcą wyprowadzić rodziców na ulicę
- Nowe obostrzenia na Mazurach. "Rząd nie patrzy racjonalnie. U nas nie było tak, jak w Zakopanem"