Nowy problem Muska. Obraził na Twitterze jednego z nurków, którzy uratowali chłopców w Tajlandii

W niedzielę na Twitterze Elon Musk nazwał brytyjskiego nurka jaskiniowego Vernona Unswortha pedofilem. Stało się to po tym jak ten zwątpił w użyteczność podwodnej kapsuły ratunkowej zbudowanej przez ludzi Muska.

63-letni Vernon Unsworth jest doświadczonym brytyjskim nurkiem jaskiniowym od dawna mieszkającym w Tajlandii. Przyczynił się do uratowania 12 chłopców i ich trenera uwięzionych w labiryncie jaskiń w pobliżu tajlandzkiego miasta Mae Sai. Unsworth był jednym z pierwszych nurków, którzy dotarli na miejsce zdarzenia. Jego wiedza dotycząca systemu jaskiń w północnej Tajlandii pozwoliła zlokalizować chłopców i przygotować akcję ratowniczą.

W niedzielę nurek udzielił wywiadu telewizji CNN. Między innymi powiedział, że podwodna kapsuła ratunkowa, którą przygotowali eksperci Elona Muska, by uratować chłopców, nie miała żadnych szans, by zadziałać. – On nie wyobraża sobie, jak wyglądały przejścia w jaskini – powiedział Unsworth o Musku i jego sprzęcie ratunkowym. Zdaniem doświadczonego nurka kapsuła była za długa i sztywna, by dało się ją przecisnąć między skałami pod wodą.

Czytaj więcej: Tesla ma kolejny problem - śmiertelny wypadek z udziałem modelu X. Mocno traci na giełdzie

Szokujący atak Elona Muska

Ta opinia zirytowała Muska. W kilku tweetach w niedzielę bezpardonowo zaatakował Unswortha. Napisał, że przygotuje film, który udowodni, że jego kapsuła mogła dotrzeć do uwięzionych chłopców. Dodał przy tym szokujące obraźliwe zdanie - “Sorry pedo guy, you really did ask for it” (w wolnym tłumaczeniu „Przykro mi pedofilu, sam się o to prosiłeś”).

Czytaj więcej: Trump mocno zaszkodził Tesli. Firma Muska podnosi ceny samochodów. 

Kiedy internauci zwrócili Muskowi uwagę, że nazwał człowieka, który pomógł znaleźć chłopców pedofilem, ten w niemniej dziwacznym tweecie zasugerował, że to prawda, doradzając, że warto się o to założyć.

Musk chyba jednak zreflektował się dość szybko, że jego „krytyka” poszła za daleko i usunął obraźliwe tweety.

Będzie pozew?

W poniedziałek Unsworth powiedział brytyjskiemu „Gurdianowi”, że jest zdumiony i zirytowany bezpodstawnym atakiem Muska na niego. Czuje poparcie wielu ludzi z całego świata.

- Myślę, że nazwał mnie pedofilem. Ludzie już chyba wiedzą, jakim jest rodzajem człowieka – powiedział Unsworth „Guardianowi”.

Brytyjski nurek ma skopiowane tweety Muska, rozważa podjęcie kroków prawnych przeciwko twórcy Tesli. – Ta sprawa nie jest jeszcze skończona – dodał.

Tekst pochodzi z blogu „PortalTechnologiczny.pl”.

Morawski: "Teraz rozwijamy się w tempie 5 proc., ale to jest nie do utrzymania. Choćby dlatego, że w Polsce zabraknie pracowników"

Więcej o:
Komentarze (151)
Nowy problem Muska. Obraził na Twitterze jednego z nurków, którzy uratowali chłopców w Tajlandii
Zaloguj się
 • hrkukus

  Oceniono 67 razy 53

  Musk powinien załadować się do kapsuły i przepłynąć do miejsca znalezienia chłopców, zamknie usta malkontentom. Ja też, siedząc na kanapie, uważam że cała sprawa była bułką z masłem. Zaznaczam, że nie mam pojęcia o nurkowaniu, choć widziałem w TV - ale to nie szkodzi.

 • ubrana_prawda

  Oceniono 53 razy 37

  No to się nurek wzbogaci. Gdyby nazwał go tak zwykły żul, mógłby najwyżej bezsilnie zacisnąć pięści. Oczywiste pomówienie i naruszenie dóbr osobistych nie podlega dyskusji. Dla Muska to będzie parę groszy. Bardziej ucierpi jego wizerunek - oto bezczelny i zarozumiały miliarder.

 • zalogujsie00

  Oceniono 42 razy 30

  Mr. Unsworth niczego nie musi udowadniać, juz pokazał swoją odwagę i umiejętności. Jest zwycięzcą a pan Musk? Hm... szkoda słów.

 • japka_putina

  Oceniono 48 razy 30

  Facet staje się prawdziwym obciążeniem dla biznesów, którymi kieruje. Jeszcze niedawno absolutny mistrz świata w PR i marketingu zaczął regularnie zasypywać świat niezbyt przemyślanymi pomysłami i prostackimi reakcjami na krytykę. Na tym nie koniec, bo równie wątpliwe są jego działania w realu. Jeszcze parę lat temu krytykowanie najbardziej bezsensownych pomysłów Muska (jak choćby samochód zmieniający się w łódź podwodną) było w Internecie wołaniem na puszczy, dzisiaj wspomniany w artykule nurek mówi do kamery, że Musk może sobie wsadzić swoją kapsułę tam, gdzie będzie najbardziej bolało.

  Sprawa najmocniej może uderzyć w giełdową Teslę, której kapitalizacja jest wręcz absurdalnie wysoka, perspektywy na przyszłość są bardzo mgliste (najdelikatniej to ujmując), a cała pozycja firmy opiera się na wierze w obietnice prawdziwego amerykańskiego superbohatera - wcielonego zbawcy ludzkości Iron Mana. Co będzie z kursem akcji, z kolejką do zakupu Modelu 3, czy z nowymi kredytami, gdy do wyznawców dotrze, że wszystkim kieruje przepracowany paranoik, że gość uważany za wizjonera i wynalazcę odgrzewa tylko stare i cudze pomysły, w większości zupełnie nierealizowalne?

  W branży samochodowej firmy robią masę błędów, czasami tak katastrofalnych, że powinny utopić błądzącego, a on straci parę miliardów i płynie dalej, ku kolejnym błędom. Z Teslą jest inaczej. Ta firma nie ma tłuszczu, który zamortyzuje uderzenie, nie ma wiernych przyjaciół w Białym Domu, potencjału, który czynił by z niej zbyt dużą, by upaść, ma tylko wyznawców, którzy mogą stracić wiarę z dnia na dzień, gdy jakaś kumulacja grubych błędów wypłynie na wierzch i akcje polecą na pysk, jak jeszcze żadne nie leciały.

 • art_102

  Oceniono 31 razy 21

  Facet sam dla swojego biznesu jest jak kula u nogi. Geniusz często przeplata się ze schizą. Najwyraźniej facet od dłuższego czasu jest w tym drugim locie, ale nikt nie ma odwagi o tym głośno powiedzieć. Jego ostatnie "genialne" pomysly, to spektakularne katastrofy, Trzeba by mu baterie wyjąć, żeby przestał siac spustoszenia i niszczyć to co stworzył.

 • cozano

  Oceniono 25 razy 13

  Wylazł z tego "geniusza" narcystyczny cham. Ma wiele wspónego ze swoim prezydentem.

 • eend

  Oceniono 23 razy 13

  Twórca finansowej piramidy ułudy niejaki Musk bajarz któremu uwierzyło wielu naiwnych jest na granicy wytrzymałości nerwowej. Widzi co nad nim wisi a nie ma "wizji" jak się z tego wycofać bez gigantycznych strat. A przede wszystkim skąd zdobyć pieniądze które "połknął" a które będzie lada moment wielu ludziom. Tu chodzi o miliardy. Za wszelką cenę chwyta się każdej okazji do zabłyśnięcia ale miecz wisi już nad nim. To skandaliczne chamstwo którego się dopuścił jest tylko tego wynikiem. On naprawdę traci grunt pod nogami ....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX