Nowy problem Muska. Obraził na Twitterze jednego z nurków, którzy uratowali chłopców w Tajlandii

W niedzielę na Twitterze Elon Musk nazwał brytyjskiego nurka jaskiniowego Vernona Unswortha pedofilem. Stało się to po tym jak ten zwątpił w użyteczność podwodnej kapsuły ratunkowej zbudowanej przez ludzi Muska.

63-letni Vernon Unsworth jest doświadczonym brytyjskim nurkiem jaskiniowym od dawna mieszkającym w Tajlandii. Przyczynił się do uratowania 12 chłopców i ich trenera uwięzionych w labiryncie jaskiń w pobliżu tajlandzkiego miasta Mae Sai. Unsworth był jednym z pierwszych nurków, którzy dotarli na miejsce zdarzenia. Jego wiedza dotycząca systemu jaskiń w północnej Tajlandii pozwoliła zlokalizować chłopców i przygotować akcję ratowniczą.

W niedzielę nurek udzielił wywiadu telewizji CNN. Między innymi powiedział, że podwodna kapsuła ratunkowa, którą przygotowali eksperci Elona Muska, by uratować chłopców, nie miała żadnych szans, by zadziałać. – On nie wyobraża sobie, jak wyglądały przejścia w jaskini – powiedział Unsworth o Musku i jego sprzęcie ratunkowym. Zdaniem doświadczonego nurka kapsuła była za długa i sztywna, by dało się ją przecisnąć między skałami pod wodą.

Czytaj więcej: Tesla ma kolejny problem - śmiertelny wypadek z udziałem modelu X. Mocno traci na giełdzie

Szokujący atak Elona Muska

Ta opinia zirytowała Muska. W kilku tweetach w niedzielę bezpardonowo zaatakował Unswortha. Napisał, że przygotuje film, który udowodni, że jego kapsuła mogła dotrzeć do uwięzionych chłopców. Dodał przy tym szokujące obraźliwe zdanie - “Sorry pedo guy, you really did ask for it” (w wolnym tłumaczeniu „Przykro mi pedofilu, sam się o to prosiłeś”).

Czytaj więcej: Trump mocno zaszkodził Tesli. Firma Muska podnosi ceny samochodów. 

Kiedy internauci zwrócili Muskowi uwagę, że nazwał człowieka, który pomógł znaleźć chłopców pedofilem, ten w niemniej dziwacznym tweecie zasugerował, że to prawda, doradzając, że warto się o to założyć.

Musk chyba jednak zreflektował się dość szybko, że jego „krytyka” poszła za daleko i usunął obraźliwe tweety.

Będzie pozew?

W poniedziałek Unsworth powiedział brytyjskiemu „Gurdianowi”, że jest zdumiony i zirytowany bezpodstawnym atakiem Muska na niego. Czuje poparcie wielu ludzi z całego świata.

- Myślę, że nazwał mnie pedofilem. Ludzie już chyba wiedzą, jakim jest rodzajem człowieka – powiedział Unsworth „Guardianowi”.

Brytyjski nurek ma skopiowane tweety Muska, rozważa podjęcie kroków prawnych przeciwko twórcy Tesli. – Ta sprawa nie jest jeszcze skończona – dodał.

Tekst pochodzi z blogu „PortalTechnologiczny.pl”.

Morawski: "Teraz rozwijamy się w tempie 5 proc., ale to jest nie do utrzymania. Choćby dlatego, że w Polsce zabraknie pracowników"

Więcej o: