AmRest szaleje na zakupach. A za dwa lata chce mieć prawie 1000 restauracji więcej

Znany m.in. z KFC AmRest dopiero co informował, że kupuje Telepizzę i Sushi Shop, a już snuje jeszcze ambitniejsze plany. Do 2020 chce mocno powiększyć swoją sieć.

Po nabyciu sieci 165 restauracji Sushi Shop, AmRest liczy na powiększenie swojej sieci w tym roku o minimum 300 lokali, o dalsze min. 400 lokali w 2019 r. i o ponad 500 w 2020 r.

"Widzimy znaczne obszary wzrostu poprzez otwarcia nowych placówek, dzięki intensyfikacji podróży zagranicznych oraz konceptom store-in-store. Po nabyciu Sushi Shop, AmRest oczekuje wzrostu całkowitej liczby restauracji o 300+ (2018), 400+ (2019) i 500+ (2020)" - podała spółka w prezentacji prezentacji.

Z uwzględnieniem 165 restauracji sieci Sushi Shop (działających w 12 krajach), sieć AmRest będzie składać się z 1 870 restauracjami.

Czytaj też: Wyjaśniła się przyszłość Telepizzy w Polsce. Sieć wkrótce trafi w ręce nowego właściciela

AmRest Holdings podpisał w tym tygodniu umowę nabycia udziałów z Grégorym Marciano, Naxicap Partners SA i pozostałymi sprzedającymi dotyczącą nabycia przez AmRest 100% udziałów w Sushi Shop. Cena nabycia wyniesie ok. 240 mln euro (i zostanie skorygowana o saldo gotówki i zadłużenia), z czego równowartość 13 mln euro ma być wypłacona panom Grégory Marciano oraz Adrien de Schompré w akcjach spółki. Dodatkowa kwota nieprzekraczająca 10 mln euro (earn-out) zostanie zapłacona sprzedającym pod warunkiem osiągnięcia przez Sushi Shop w roku 2018 wyników finansowych określonych w umowie.

Jak wcześniej podano, intencją stron jest finalizacja transakcji w ciągu nadchodzących kilku miesięcy, co będzie uzależnione od uzyskania zgody właściwego organu antymonopolowego oraz niewystąpienia istotnej, niekorzystnej zmiany warunków.

AmRest Holdings SE jest największą niezależną firmą prowadzącą sieci restauracji w Europie Środkowo-Wschodniej. Rozwija również działalność w m.in. Europie Zachodniej, Rosji oraz Chinach. To międzynarodowa firma, ale powstała w Polsce i siedzibę ma we Wrocławiu. Jest operatorem takich sieci jak KFC, Burger King, Starbucks, La Tagliatella czy Pizza Hut. Spółka jest notowana na GPW od 2005 r.

Więcej o:
Komentarze (16)
AmRest szaleje na zakupach. Za dwa lata chce mieć prawie 1000 restauracji więcej
Zaloguj się
 • naiwny_debilek

  Oceniono 16 razy 8

  Od 14 marca 2018 Amrest jest już oficjalnie chroniony przed Dobrą Zmianą przez prawo hiszpańskie.

 • marcel2761

  Oceniono 7 razy 5

  od niedawna mają siedzibę w słonecznej Hiszpanii.. nikt nie chciałby płacić podatków kato-nacjonalistycznej kaście

 • proz

  Oceniono 12 razy 4

  Nie, gimbazo. Siedzibę statutową ma w Hiszpanii i tam płaci podatki. We Wrocku ma jakieś biuro. Kiedy przestaniecie pisać głupoty?

 • kchc

  Oceniono 11 razy 1

  Te lokale to nie sa restauracje. Nie róbmy z szamba perfumerii.

 • elpollako12

  Oceniono 5 razy 1

  Niech lepiej zajmą się jakością w już posiadanych restauracjach.

 • adashofman1

  Oceniono 6 razy -6

  Ja nie pojmuję jak można jeść ten śmierdzący syf w kfc. Przecież to cuchnie, ludzie tego nie czują ? Za podobne pieniądze można zjeść coś w jakimś sensownym bistro których jest pełno w każdym większym mieście.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX