Allegro rusza z nową usługą. Allegro Smart! ma zrewolucjonizować rynek

Allegro wprowadza do swojej oferty nową usługę - Allegro Smart! Polega ona na darmowej dostawie zakupów po nabyciu rocznego "abonamentu" w wysokości 49 zł.

Allegro Smart! to pakiet 365 dostaw zakupów poprzez Allegro za darmo przez rok. Wszystko za jednorazową opłatą w wysokości 49 zł. Dostępny będzie też pakiet na pół roku - będzie kosztował 39 zł i obejmował 180 dostaw.

Usługa wystartowała w poniedziałek. Zawiera 30-dniowy darmowy okres próbny.

Pakiet Allegro Smart! można nabyć z poziomu swojego konta w serwisie.

Ważne ograniczenie!

Istotnym warunkiem darmowej dostawy w ramach Allegro Smart! są zakupy o wartości minimum 40 zł. Z komunikatu Allegro wynika, że jeśli nabywane produkty będą kosztować mniej, nie będzie można skorzystać z darmowej wysyłki, nawet pomimo posiadania aktywnej usługi Allegro Smart!.

Dostawy będą realizowane do paczkomatów InPost, a także innych punktów odbioru - oddziałów Poczty Polskiej, kiosków RUCH, stacji Orlen czy sklepów Żabka i Freshmarket. Usługa obejmuje także zakupy na Allegro dostarczane listami poleconymi Poczty Polskiej.

- Koszt usługi zwraca się już po 6-7 dostawach, podczas gdy klienci dokonują na Allegro przeciętnie znacznie większej liczby zakupów w ciągu roku. Usługę celowo oparliśmy o paczkomaty i punkty odbioru, ponieważ są to metody dostawy chętnie wybierane przez naszych klientów, dla których często są one najwygodniejsze - mówi Grzegorz Czapski, dyrektor ds. rozwoju Allegro.

- Allegro Smart! to prawdziwy przełom w polskim e-commerce. Dzięki tej usłudze można zapomnieć o kosztach dostawy i skupić się na przyjemności zakupów - komentuje Francois Nuyts, nowy prezes Allegro, który tę funkcję piastuje od 1 sierpnia 2018 r. - Nowa usługa będzie także impulsem do dalszego rozwoju polskiego e-commerce. To ogromna szansa dla 125 tysięcy polskich przedsiębiorców - głównie małych i średnich firm - sprzedających na Allegro - dodaje Nuyts.

***

Jacek Walkiewicz: Widzę szanse w problemach, a wcześniej widziałem problemy w szansach [NEXT TIME]

Więcej o: