Awaria internetu UPC. Rzecznik: chodzi o część Warszawy, winny pożar [AKTUALIZUJEMY]

W piątek pojawiły się problemy z internetem od UPC. Użytkownicy zgłaszali je m.in. na profilach portali społecznościowych sieci, pisząc o problemach w różnych dzielnicach Warszawy i innych miastach. Te informacje prostuje rzecznik UPC.

O awarii internetu w sieci UPC pisze downdetector.pl. Zaczęła ona się tuż po 12:00 w piątek i według publikowanej przez ten serwis mapy zgłoszeń, miała dotknąć duże polskie miasta, w tym Warszawę, Kraków, Toruń, Łódź i Poznań.

Awaria internetu UPCAwaria internetu UPC źródło: downdetector.pl

Awaria w UPCAwaria w UPC źródło: downdetector.pl

Rzecznik UPC w przesłanym nam komentarzu sprostował część tych doniesień.

Z powodu awarii niezależnej od UPC (pożar) mieszkańcy warszawskiej dzielnicy Bemowo mogą mieć utrudnioną możliwość korzystania z naszych usług. Intensywnie pracujemy nad ich jak najszybszym przywróceniem. Za wszystkie niedogodności przepraszamy

- przekazał Michał Fura.

Rzecznik wyjaśnia też, że wszędzie indziej usługi UPC działają prawidłowo, a jeśli zdarzają się jakieś pojedyncze problemy, są one rozwiązywane na bieżąco.

Dziś też poważne problemy dotknęły PKO BP. Klienci przez kilka godzin mieli problemy z działaniem aplikacji IKO, nie działał też serwis internetowy IPKO i płatności kartami.

Więcej o: