Dwa odcinki drogi ekspresowej S7 oddane do użytku. Podróż z Warszawy do Gdańska szybsza

Robert Kędzierski
Kierowcy podróżujący na północy kraju zyskali aż 40 km drogi ekspresowej S7. Pierwsze samochody na nowy fragment trasy Gdańsk-Elbląg wjechały w środę wczesnym popołudniem.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje o otwarciu dwóch odcinków drogi ekspresowej S7 na trasie Gdańsk-Elbląg.

Pierwszy, liczący 20,5 km, biegnie od Południowej Obwodnicy Gdańska do Nowego Dworu Gdańskiego. Drugi, liczący 19 km, ciągnie się od Nowego Dworu Gdańskiego do Kazimierzowa. W tym miejscu z kolei rozpoczyna się obwodnica Elbląga. 

Każdy z odcinków kosztował ok 1,57 mld zł. Łącznie inwestycja pochłonęła 3,8 mld zł - informuje GDDKiA. 

Czytaj też: Budowa zakopianki z lotu ptaka. Ważna zmiana w organizacji ruchu dla kierowców

Nowe 40 km drogi S7 na trasie Koszwały-Elbląg skróci czas przejazdu, poprawi komfort i bezpieczeństwo podróży w woj. pomorskim. Dziś kierowcy pojadą przez 200 km S7 z Gdańska na Warszawę, aż do węzła Napierki na granicy woj. mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego.

- napisał na Twitterze Jan Krynicki, rzecznik prasowy GDDKiA. 

Poinformował też, że w 2019 roku ruszą prace nad budową liczącego 73 km odcinka z Warszawy do Płońska. Zakończenie budowy tego fragmentu S7 planowane jest na rok 2021. 

Droga ekspresowa S7 na odcinku Gdańsk-Elbląg stanowi część europejskiej trasy Via Hanzeatica. Na odcinku Gdańks-Warszawa zaliczana jest do europejskiej trasy Via Intermare. 

***

Więcej o: