Dwa odcinki drogi ekspresowej S7 oddane do użytku. Podróż z Warszawy do Gdańska szybsza

Robert Kędzierski
Kierowcy podróżujący na północy kraju zyskali aż 40 km drogi ekspresowej S7. Pierwsze samochody na nowy fragment trasy Gdańsk-Elbląg wjechały w środę wczesnym popołudniem.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje o otwarciu dwóch odcinków drogi ekspresowej S7 na trasie Gdańsk-Elbląg.

Pierwszy, liczący 20,5 km, biegnie od Południowej Obwodnicy Gdańska do Nowego Dworu Gdańskiego. Drugi, liczący 19 km, ciągnie się od Nowego Dworu Gdańskiego do Kazimierzowa. W tym miejscu z kolei rozpoczyna się obwodnica Elbląga. 

Każdy z odcinków kosztował ok 1,57 mld zł. Łącznie inwestycja pochłonęła 3,8 mld zł - informuje GDDKiA. 

Czytaj też: Budowa zakopianki z lotu ptaka. Ważna zmiana w organizacji ruchu dla kierowców

Nowe 40 km drogi S7 na trasie Koszwały-Elbląg skróci czas przejazdu, poprawi komfort i bezpieczeństwo podróży w woj. pomorskim. Dziś kierowcy pojadą przez 200 km S7 z Gdańska na Warszawę, aż do węzła Napierki na granicy woj. mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego.

- napisał na Twitterze Jan Krynicki, rzecznik prasowy GDDKiA. 

Poinformował też, że w 2019 roku ruszą prace nad budową liczącego 73 km odcinka z Warszawy do Płońska. Zakończenie budowy tego fragmentu S7 planowane jest na rok 2021. 

Droga ekspresowa S7 na odcinku Gdańsk-Elbląg stanowi część europejskiej trasy Via Hanzeatica. Na odcinku Gdańks-Warszawa zaliczana jest do europejskiej trasy Via Intermare. 

***

Więcej o:
Komentarze (85)
Dwa odcinki drogi ekspresowej S7 oddane do użytku. Podróż z Warszawy do Gdańska szybsza
Zaloguj się
 • kertog123

  Oceniono 30 razy 12

  otwierają pokraki wszystko co wykonało PO a nowych przetagów nie ma.
  Zero nowych inwestycji drogowych, zero inwestycji zbrojeniowych i dziura w budżecie maleje. Tylko za pare lat obudzimy sie w skansenie...

 • grajag

  Oceniono 9 razy 5

  Kiedy wreszcie pisiory coś zbudują? Wciąż otwierają się drogi poprzedniej ekipy. Mieli 3 lata i nic się nie dzieje.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 14 razy 4

  przypatrzcie się dobrze, tak wyglądają ostatnie POwskie drogi... ciekawe co będzie potem???

 • piotr.kosiedowski

  Oceniono 10 razy 4

  "granicy woj. mazowieckiego i warmińsko-mazurskiegogo." - ciekaw jestem, czy mazurskie gogo różni się od jakichś innych gogo?

 • keram2225

  Oceniono 10 razy 2

  wylotówka z Warszawy to będzie najwczesniej w 2025. Na razie nawet decyzja środowiskowa nie jest jeszcze prawomocna. Lobby włąścicieli działek w Dąbrowie (głównie PO) oraz mieszkańców Bemowa (głównie PiS) nie dopuszczą do tej budowy.
  Ponadto PiS nie jest zainteresowany usprawnieniem dojazdu z warszawy do Lotniska Modlin.
  Chyba że mieszkańcy Łomianek razem z Bielanami, Nowym Dworem Mazowieckim I innymi okolicznymi gminami na serio zablokują trasę DK7 w Łomiankach. Nie żadne pituś bajduś chodzenie na światłach. Tylko blokada w stylu Samoobrony może zmusić władze do działania.

 • fagusp

  Oceniono 6 razy 2

  W 2021 to może wbij ą pierwszą łopatę w budowę wylotówki na Gdańsk. A le tak po prawdzie to niespecjalnie w to wierzę ...

 • 600ps

  Oceniono 9 razy 1

  Ludzie kogo to obchodzi ze oddana 20 km drogi expresowej. W panstwach zachodnich oddaja 200 km autostrady 4 pasmowej i jest tylko maly komunikat a u nas artykul w kazdej gazecie i do tega w pisowskiej telewizji przez 4 dni. ha ha 20 km!!!!!!.

 • izabelin56

  Oceniono 5 razy 1

  Ruszy to chyba odcinek Płońsk-Mława. W-wa-Płońsk jest dwupasmówką od dziesięcioleci.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX