Mało znana firma pobiła Samsunga i Apple. Pierwsza udostępnia elastyczny smartfon

Mało znana firm Royole Corporation pokazała pierwszy na świecie składany, elastyczny smartfon, który ma trafić do sprzedaży. Hybryda telefonu z tabletem trafi na rynek pod koniec grudnia.

Royole Corporation zaprezentowała pierwszy komercyjnie dostępny smartfon z elastycznym ekranem, wyprzedzając tym samym giganta takiego jak Samsung. Założona w 2012 roku firma zamierza wprowadzić swoje urządzenie do sprzedaży pod koniec grudnia. 

Royole FlexPai, jak nazwano pierwszy składany w ten sposób telefon na rynku, wyposażony ma być w ekran o przekątnej 7,8 cala. Po złożeniu FlexPai dostępny wyświetlacz podzieli się na trzy części - z przodu, z tyłu i z boku. Smartfon (a w zasadzie hybryda tabletu ze smartfonem) ma mieć, rozłożony, grubość 7,8 mm. Po złożeniu będzie już całkiem gruby (około 1,6 cm). Będzie też dość ciężki, bo będzie ważyć 320 gramów. 

Sercem urządzenia ma być procesor Snapdragon serii 8. Dostępne mają być dwie wersje - z 6 GB RAM i 128 GB pamięci w cenie około 1300 dolarów oraz z 8 GB RAM i 512 GB pamięci w cenie około 1870 dolarów. Użytkownik będzie miał też do dyspozycji dwa obiektywy (20 i 12 megapikseli) oraz baterię o pojemności 3800 mAh. System operacyjny ma być oparty na Androidzie 9.0. 

FlexPaiFlexPai Royole Corp.

Dzielenie ekranu da użytkownikowi ciekawe opcje - będzie można na przykład, nie przerywając oglądania filmu na jednym z ekranów, odrzucić połączenie na ekranie bocznym. 

Royole Corporation, jak podaje Bloomberg, ma podpisaną umowę o partnerstwie strategicznym z chińską firmą JD.COM. Elastyczne wyświetlacze firmy Royole są produkowane w nowym technlogicznym kampusie w Shenzhen w Chinach. Warto podkreślić jednak, że pięć lat temu firma została założona w Fremont w Kalifornii z dodatkowymi oddziałami w Chinach i Hong Kongu.

Nad elastycznym smartfonem pracuje też Samsung. Aktualnie znane pod nazwą Galaxy X urządzenie ma być, według plotek, zaprezentowane w drugim tygodniu listopada. 

Czytaj też: Składany Galaxy X jeszcze w tym roku. Samsung chce pokazać przełomowy smartfon już w listopadzie

Więcej o: