Wolne 12 listopada uchwalone. Przedsiębiorcy: To naruszenie zasad państwa prawa

Przegłosowanie przez Sejm ustawy o 12 listopada i decyzja o podpisaniu jej przez prezydenta, wywołało sporo emocji. Przedsiębiorcy, decyzję tę i samą ustawę ostro krytykują, a obywatele cieszą się, choć nie bardzo wiedzą jak to będzie wyglądać.

Sejm przegłosował ustawę o ustanowieniu Święta Narodowego z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej wraz z poprawkami Senatu. Ustawa ta i decyzja prezydenta Andrzeja Dudy o jej podpisaniu, sprawią, że poniedziałek 12 listopada będzie dniem wolnym od pracy. Zgodnie z poprawkami Senatu wolne będą mieli także pracownicy handlu. Ustawa o 12 listopada, jak budziła emocje przed uchwaleniem, tak wzbudza je także po. 

Czytaj też: 12 listopada dniem wolnym od pracy. Sejm zdecydował. Ustawa idzie do prezydenta

Konfederacja Lewiatan, skupiająca przedsiębiorców i pracodawców, ostro skrytykowała sposób uchwalania specjalnej ustawy o święcie narodowym

W komentarzu Konfederacja stanowczo stwierdza, że ustanowienie wolnego dnia 12 listopada to "naruszenie zasad państwa prawa". A nawet podkreśla, że to "brak szacunku" wobec obywateli. 

Jeszcze w trakcie dyskusji w Sejmie, ostro ustawę krytykował Ryszard Petru. 

Osoby pracujące mają pewne wątpliwości co do dodatkowego wolnego. Nie oznacza to jednak, że nie są na to przygotowane. 

Niektóry jednak mogą nie mieć wolnego i z niepokojem dowiadują się, że przedszkola nie będą czynne. 

W sklepach ludzie składają sobie nawzajem życzenia "wolnego poniedziałku", ale nie słychać specjalnego entuzjazmu. Być może choćby z takich powodów, że w ten wolny poniedziałek nie będzie można w zasadzie nic zrobić. Co gorsza, dopiero dziś wyjaśniło się chociażby, że sklepy będą zamknięte, podobnie jak przychodnie POZ, itp. Ba, nawet ramówki telewizyjne się zmienią, bo przecież w wolne dni telewizję ogląda się zupełnie inaczej niż w robocze.

Cieszą się za to, zupełnie jawnie, uczniowie. Dla nich to jeden dzień wolny od szkoły i okazja do tego, by beztrosko się wyspać.

A cały proces ustawodawczy oraz wszystko co wokół 12 listopada się dzieje i działo najlepiej podsumowuje cytat z wypowiedzi byłej premier Beaty Szydło, który na Twitterze umieścił jeden z aktywnych twitterowiczów. 

Więcej o:
Komentarze (61)
12 listopada uchwalony. Przedsiębiorcom i nie tylko się to nie podoba
Zaloguj się
 • gerardpolak2

  Oceniono 12 razy 10

  idioci !!!!! takie ustawy uchwala sie przynajmniej 3 miesiące wcześniej.... pisowscy panowie nie mają szacunku do suwerena ........... oj nie mają........... i za to zapłacą .... he he he

 • justas32

  Oceniono 9 razy 9

  Jak działa PiS ? Jak Kaczora zwis ...

 • czonek22

  Oceniono 9 razy 9

  „Rzeczywiście, ta ustawa powinna być wcześniej procedowana i przygotowana, ale jest to rok szczególny, ponieważ stulecie niepodległości zdarza się bardzo rzadko. Raz na sto lat” – przyznała na antenie RMF była premier Beata Szydło.

  Już sto lat temu, można było, pani Beato, przewidzieć, że 11.11.2018 wypada w poniedziałek. Z ostrożności podpowiadam, że za 100 lat, 11.11.2118 przypadnie w piątek.

 • hens

  Oceniono 10 razy 8

  Banda łobuzów sejmowych uchwalila szewski poniedziałek na leczenie kaca po imprezce sejmowej w dniu 11 listopada

 • jtby

  Oceniono 6 razy 6

  Pod pisdolskim przewodem, to my się nie zjednoczym. Niby ważne święto, a wychodzi cyrk organizowany na łapu-capu.

 • roro1000000

  Oceniono 8 razy 6

  król kaczynski uchwalił dla plebsu swieto!! macie sie qqrwwwwwwwwwwwwwwwwwaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa radować!!!

 • justas32

  Oceniono 5 razy 5

  Balbina będzie miała czas na zmianę pampersa ...

 • zdzichu_bhp

  Oceniono 6 razy 4

  12 listopada to taki dzień wolny gdzie nic nie będzie można ciekawego zrobić bo i na zakupy nikt nie pójdzie, obchodów raczej miasta i wsie nie zorganizują bo za mało czasu, kościół też będzie działał tak jak w tygodniu. Będzie się można będzie wyspać tylko i snuć jak smród po gaciach bez celu po domu albo po mieście bo nic do roboty konkretnego nie będzie. Może te 100 lecie uczczę grabieniem liści na ogrodzie jak nie będzie padać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX