Dobra wiadomość dla kierowców. Nowy odcinek S7 na południe od Kielc już otwarty

Od czwartku kierowcy mogą korzystać z nowego fragmentu S7 między Chęcinami a Jędrzejowem. Chodzi o siedem kilometrów od miejscowości Brzegi w kierunku Jędrzejowa. Brakujące cztery kilometry tego odcinka mamy dostać do końca tego roku.
Zobacz wideo

Otwarty właśnie fragment drogi ekspresowej S7 biegnie po nowym śladzie. Łącznie kierowcy będą mieli do dyspozycji 17 km dwujezdniowej trasy.

Kierowcy jadący od Warszawy do Krakowa w Brzegach, nie muszą już zjeżdżać na starą drogę krajową nr 7, ale mogą jechać prosto nowym dwujezdniowym odcinkiem S7 do węzła Mnichów. Za węzłem w Mnichowie trzeba zjechać na jedną jezdnię budowanej drogi.

Jak podaje GDDKiA, wcześniej w tym roku do użytkowania oddano inny fragment odcinka Chęciny – Jędrzejów - 10 km od węzła Kielce Południe w Chęcinach do miejscowości Brzegi. Od dziś można przejechać też eskpresówką od Brzegów do Mnichowa. Cała, 21-kilometrowa trasa od Chęcin do Jędrzejowa powinna być przejezdna do końca tego roku, ale wiele zależy od warunków pogodowych.

Nowy odcinek S7 otwartyNowy odcinek S7 otwarty GDDKiA

Budowa 21 km trasy Chęciny - Jędrzejów ruszyła trzy lata temu. Pierwotnie miała być ukończona jesienią 2017 roku. Termin był jednak kilka razy przedłużany.

Więcej o:
Komentarze (20)
Dobra wiadomość dla kierowców. Nowy odcinek S7 na południe od Warszawy już otwarty
Zaloguj się
 • kolesio2

  Oceniono 23 razy 13

  Dziękujemy PO-PSL za tę inwestycję.

 • do_mappiego

  Oceniono 23 razy 11

  Wiadomo już kiedy rolnicy go zablokują? Nie rozumiem dlaczego nie zablokują Nowogardzkiej; utrudniają tylko życie niewinnym ludziom. Do tego rolnicy w większości sami głosowali za PiSowską dobrą zmianą...

 • justas32

  Oceniono 21 razy 9

  Dzięki ci, dzięki, Jarosławie Wszechmocny za to wielkie ułatwienie dla nas, małych i nic nie znaczących kierowców. Gdyby nie Twoja Wola - to nic by nie było, ani kilometra tej trasy ...

 • flat_hu

  0

  A Łomianki jak stały, tak stoją. Od 20 lat....

 • radhex

  Oceniono 10 razy 0

  tylko jakie są walory turystyczne takich ekspresówek - nudne trasy, ogrodzone ekranami
  no ale mamy neokapitalizm - szybciej, wincej, pryndzej

 • stanislawperkoz

  Oceniono 5 razy -1

  Podobno jutro chłopki włażą na tory!!!!

 • aa1000

  Oceniono 6 razy -4

  Polska to dziwny kraj.
  Drogi buduje się dla kierowców [wg dziennikarzy Gazety.pl] a nie dla gospodarki kraju, mieszkańców regionu z którego zniknie większość samochodów.

 • f1909

  Oceniono 19 razy -13

  Jak to jest że za czasów Tuska afera goniła aferę a za PIS-u wszystko idzie jak po maśle ? -- Mam na myśli budowę dróg i nie tylko !?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX