Dobra wiadomość dla kierowców. Nowy odcinek S7 na południe od Kielc już otwarty

Od czwartku kierowcy mogą korzystać z nowego fragmentu S7 między Chęcinami a Jędrzejowem. Chodzi o siedem kilometrów od miejscowości Brzegi w kierunku Jędrzejowa. Brakujące cztery kilometry tego odcinka mamy dostać do końca tego roku.
Zobacz wideo

Otwarty właśnie fragment drogi ekspresowej S7 biegnie po nowym śladzie. Łącznie kierowcy będą mieli do dyspozycji 17 km dwujezdniowej trasy.

Kierowcy jadący od Warszawy do Krakowa w Brzegach, nie muszą już zjeżdżać na starą drogę krajową nr 7, ale mogą jechać prosto nowym dwujezdniowym odcinkiem S7 do węzła Mnichów. Za węzłem w Mnichowie trzeba zjechać na jedną jezdnię budowanej drogi.

Jak podaje GDDKiA, wcześniej w tym roku do użytkowania oddano inny fragment odcinka Chęciny – Jędrzejów - 10 km od węzła Kielce Południe w Chęcinach do miejscowości Brzegi. Od dziś można przejechać też eskpresówką od Brzegów do Mnichowa. Cała, 21-kilometrowa trasa od Chęcin do Jędrzejowa powinna być przejezdna do końca tego roku, ale wiele zależy od warunków pogodowych.

Nowy odcinek S7 otwartyNowy odcinek S7 otwarty GDDKiA

Budowa 21 km trasy Chęciny - Jędrzejów ruszyła trzy lata temu. Pierwotnie miała być ukończona jesienią 2017 roku. Termin był jednak kilka razy przedłużany.

Więcej o: