Tomasz Sekielski bierze się za SKOK-i. "Ujawnię, kto brał udział w tym przekręcie"

Tomasz Sekielski, popularny dziennikarz śledczy, zapowiada nowy film. Tym razem będzie poświęcony aferze SKOK.

Po udanej zbiórce na film o pedofilii w kościele Tomasz Sekielski, znany dziennikarz śledczy, zapowiada nową produkcję. Za pośrednictwem mediów społecznościowych zainicjował zbieranie środków na film poświęcony aferze związanej ze SKOK-ami.

Zaczynam pracę nad nowym projektem. Biorę się za aferę SKOK- ów. To jeden z największych finansowych przekrętów ostatnich lat. Chcę pokazać kto stoi za tym wielomiliardowym szwindlem.

- napisał na Facebooku. 

Dlaczego PiS przez lata chroniło tę instytucję? Jak za pieniądze ze SKOK-ów tworzyły się media służące obecnej władzy? Ujawnię kto brał udział w tym przekręcie: politycy, celebryci, dziennikarze, służby specjalne.

- wyjaśnił. 

Pierwsza z produkcji Sekielskiego ma być ukończona w 95 proc. Jeszcze w tym miesiącu widzowie będą mogli zobaczyć fragment filmu. 

Gigantyczne straty w SKOK-ach

Część SKOK-ów pogrążyła się w sporych długach i upadła. Bankowy Fundusz Gwarancyjny w przypadku tylko jednej z kas - SKOK Wołomin wypłacić musiał 2,5 mld zł. 

Czytaj też: "Kler" najbardziej dochodowym polskim filmem od co najmniej 30 lat

Tomasz Sekielski między 1997 a 2006 r. był reporterem "Faktów" TVN. Do lipca 2010 r. prowadził program "Teraz my!", był też prowadzącym programu "Czarno na białym". W 2012 r. odszedł z TVN. W latach 2013-2016 przygotowywał program "Po prostu" w Telewizji Polskiej. Później zawodowo związał się z Nowa TV. 

Więcej o: