Nawet 140 dni wolnych w 2019 roku. A jeśli dobrze rozplanujesz urlopy i długie weekendy, to jeszcze więcej

- Nawet bez urlopu w 2019 r. do pracy nie będzie trzeba iść 114 razy, a po dodaniu 26 dni wolnych dla pracowników z odpowiednim stażem zyskujemy aż 140 dni wolnych - wylicza Bartosz Turek, analityk Open Finance.

2019 rok daje większe możliwości niż poprzedni na przedłużanie sobie weekendów. Jak zwraca uwagę analityk Open Finance, wystarczy odpowiednio zaplanować 10 dni urlopowych, aby cieszyć się aż ośmioma przedłużanymi weekendami, które dają łącznie 36 dni wolnych.

Bardzo długi, dziewięciodniowy odpoczynek można sobie "załatwić" dzięki Świętu Pracy 1 maja (środa) i Świętu Trzeciego Maja (piątek) oraz trzem dniom urlopu: w poniedziałek, wtorek i czwartek.

20 czerwca w czwartek wypada Boże Ciało, wzięcie wolnego 21 czerwca da więc cztery dni odpoczynku. Identycznie będzie w sierpniu, bo 15 sierpnia (Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny) też wypada w czwartek.

Kolejnym dniem wolnym (poza weekendami) będzie piątek 1 listopada, gdy, zamiast iść do pracy, odwiedzimy groby zmarłych. Z kolei w poniedziałek 11 listopada będziemy świętowali 101. rocznicę odzyskania Niepodległości. Za każdym razem oznacza to o jeden dzień więcej poza zakładem pracy.

Następnie w grudniu można sobie zrobić przerwę świąteczną. Święta Bożego Narodzenia wypadają w środę i czwartek, a 1 stycznia 2020 r. w środę. Biorąc wolne 23, 24, a potem jeszcze 27, 30 i 31 grudnia, o pracy można zapomnieć na 12 dni.

Warto też pamiętać, że możliwe (choć chyba mało prawdopodobne) jest przegłosowanie projektu znajdującego się obecnie w Sejmie, aby Wigilia oraz Wielki Piątek były dniami ustawowo wolnymi od pracy.

dni wolnedni wolne źródło: Open Finance

Czytaj też: Wolne dni w 2019 r. W najlepszej opcji 7 dni urlopu to aż 17 dni wolnego

Sprawdź także nasz kalendarz z zaznaczonymi dniami wolnymi w 2019 roku:

Dni wolne w 2019 r. - kalendarzDni wolne w 2019 r. - kalendarz grafika: Marta Kondrusik/Gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (21)
Nawet 140 dni wolnych w 2019 roku. A jeśli dobrze rozplanujesz urlopy i długie weekendy, to jeszcze więcej
Zaloguj się
 • qqror

  Oceniono 4 razy 4

  Nie rozumiem. Jak może być więcej. Ilość dni wolnych ustawowo + ilość urlopu (plus 2 dni na opiekę). Da zawsze taką samą liczbę niezależnie od planowania. Ilość dni wolnego pod rząd może się zmienić, ale w sumie zawsze będzie tyle samo. Chyba że to jakać matematyka kwantowa której nie rozumiem...

 • konigin

  Oceniono 7 razy 3

  To wszystko co Januszom i Grazynom dobrze wychodzi: dlugie weekendy i swieta.

 • ilirian

  Oceniono 2 razy 2

  Bla, bla, bla!
  52 tygodnie w roku = 104 dni wolne + 26 dni urlopu = 130 + 10 dni świąt = 140.
  I co w tym wielkiego?

 • ziggybam

  Oceniono 4 razy 2

  A tam 140! Ja chcę 1400 dni wolnych w roku! I dlarego głosuję na złamasów konstytucyjnych!

 • puszka-3

  Oceniono 4 razy 2

  A kiedy będziemy pracowali aby zarobić na tą nadwyżkę budżetową i 500+ ????

 • sraczezwersacze

  Oceniono 3 razy 1

  Problem się zaczyna jak wszyscy koledzy z pracy chcą być sprytni i rozpisać urlop jak Pan Redaktor proponuje. Wtedy wkracza do akcji szef i okazuje się że misterny plan w pis....

 • zgred151

  0

  Polska jest bardzo bogatym krajem . Swe bogactwo zawdziecza nie sumienna praca a sama nazwa " POLSKA". Przeciez im sie nalezy

 • patatajmiauhau

  Oceniono 2 razy 0

  104 dni to soboty i niedziele do tego np. 26 dni urlopu i raptem pozostaje 10 dni — też mi wielkie mecyje !
  Oj, Trybuno, Trybuno, czy musisz sięgać po wzorce bicia piany z toruńskiego organu ???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX