W sobotę pogrzeb prezydenta Adamowicza. Gdańszczanie stoją w kolejkach po flagi

Dziś w dwóch miejscach Gdańska były rozdawane flagi miasta. Rozeszły się w ciągu zaledwie godziny. Zorganizowano kolejne dostawy, a producenci próbują sprostać zamówieniom.

Prezydenta Gdańska zmarł 14 stycznia po ataku nożownika, który miał miejsce dzień wcześniej. Mieszkańcy Gdańska przygotowują się do uroczystości pogrzebowych.

W kolejce po flagę

W dwóch punktach miasta – Gdańskim Centrum Informacji Turystycznej i w magistracie – rozdawano dziś miejskie flagi na uroczystości pogrzebowe.

Do godz. 14:00 rozdano ich aż 1100. Zainteresowanie jest ogromne, kolejki liczyły kilkaset osób. Jeszcze dziś przewidziano dostawę kolejnych 800 flag Gdańska.

Przygotowania do pogrzebu

W czwartek o godzinie 17:00 trumna z ciałem prezydenta Pawła Adamowicza zostanie wystawiona na dobę w Europejskim Centrum Solidarności. Chętni będą mogli wpisać się do księgi kondolencyjnej. W piątek przy dzwonach kościoła św. Katarzyny trumna zostanie przeniesiona do Bazyliki Mariackiej.

Po mszy trumna z ciałem prezydenta pozostanie w świątyni. Bazylika będzie otwarta dla żegnających prezydenta aż do północy. W nocy zwłoki zostaną skremowane. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w sobotę o godz. 12:00. Do godz. 19:00 będzie trwać żałoba narodowa.

Więcej o: