W sobotę pogrzeb prezydenta Adamowicza. Gdańszczanie stoją w kolejkach po flagi

Dziś w dwóch miejscach Gdańska były rozdawane flagi miasta. Rozeszły się w ciągu zaledwie godziny. Zorganizowano kolejne dostawy, a producenci próbują sprostać zamówieniom.

Prezydenta Gdańska zmarł 14 stycznia po ataku nożownika, który miał miejsce dzień wcześniej. Mieszkańcy Gdańska przygotowują się do uroczystości pogrzebowych.

W kolejce po flagę

W dwóch punktach miasta – Gdańskim Centrum Informacji Turystycznej i w magistracie – rozdawano dziś miejskie flagi na uroczystości pogrzebowe.

Do godz. 14:00 rozdano ich aż 1100. Zainteresowanie jest ogromne, kolejki liczyły kilkaset osób. Jeszcze dziś przewidziano dostawę kolejnych 800 flag Gdańska.

Przygotowania do pogrzebu

W czwartek o godzinie 17:00 trumna z ciałem prezydenta Pawła Adamowicza zostanie wystawiona na dobę w Europejskim Centrum Solidarności. Chętni będą mogli wpisać się do księgi kondolencyjnej. W piątek przy dzwonach kościoła św. Katarzyny trumna zostanie przeniesiona do Bazyliki Mariackiej.

Po mszy trumna z ciałem prezydenta pozostanie w świątyni. Bazylika będzie otwarta dla żegnających prezydenta aż do północy. W nocy zwłoki zostaną skremowane. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w sobotę o godz. 12:00. Do godz. 19:00 będzie trwać żałoba narodowa.

Więcej o:
Komentarze (101)
W sobotę pogrzeb prezydenta Adamowicza. Gdańszczanie stoją w kolejkach po flagi. Zabrakło ich po godzinie
Zaloguj się
 • internauta2013

  Oceniono 27 razy 25

  Gdańszczanie są niesamowici. Chcą mieć normalne miasto, gdzie swobodnie mogą pójść na spacer, na koncert, bez obawy o bezpieczeństwo. Coraz trudniej o to, ale trzeba dążyć do spokoju na swojej ziemi. Dlatego ich postawa w tych dniach zasługuje na najwyższy szacunek.

 • marcinpies

  Oceniono 37 razy 25

  Być może w Gdańsku znowu zacznie się wyzwalanie Polski z reżimu - tym razem PIS-owskiego

 • pt.nut

  Oceniono 13 razy 11

  Zycze wszystkim spokoju w tym dniu.

 • hunter1111

  Oceniono 17 razy 9

  zobaczcie jak pisaki pluja , na gdansk, na flagi na admowicza, oni tacy juz sa n...c na wszystko co nie podobnie jak komunisci czy faszysci..

 • maga2109

  Oceniono 12 razy 8

  a Cejrowski to zwykły łajdak

 • janek223344

  Oceniono 24 razy 8

  śp. Paweł Adamowicz
  narodowość- Polska
  wyznanie- katolickie
  stanowisko- prezydent miasta Gdańsk
  W ostatnich wyborach samorządowych nie był kandydatem Platformy Obywatelskiej, chciał nim być ale platforma zdecydowała ,że ma lepszego kandydata Jarosława Wałęsę.Pana Adamowicza odrzucili,zostawili Go.Prezydent Adamowicz wystartował jako kandydat niezależny.Jarosław Wałęsa odpadł I turze.Prezydent Paweł Adamowicz wygrał w II turze z Kacprem Płażyńskim.
  Tak dla przypomnienia.......

 • maga2109

  Oceniono 12 razy 6

  a Cejrowski to najzwyklejszy groszorób i łajdak

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX