Mercedes-Benz zbuduje w Polsce fabrykę baterii do samochodów. "Zbudowaliśmy przyjazny klimat"

Mercedes-Benz stworzy w Polsce fabrykę, w której produkowane będą m.in. baterie do samochodów elektrycznych. Premier Mateusz Morawiecki uznał to za sukces polityki rządu.
Zobacz wideo

Premier Mateusz Morawiecki poinformował o decyzji firmy Mercedes-Benz. Niemiecki gigant zamierza rozpocząć produkcję w Polsce baterii, w które wyposażane są samochody elektryczne. Inwestycja powstanie w Jaworze na Dolnym Śląsku

Stworzyliśmy przyjazny klimat inwestycyjny dla firm, które chcą się u nas rozwijać. Cieszę się, że Mercedes stawia w Polsce na najwyższą półkę technologiczną swoich produktów.

- stwierdził szef rządu na Twitterze. 

Decyzja firmy Mercedes-Benz Cars o rozpoczęciu produkcji baterii elektrycznych do nowego typu pojazdów w Jaworze pokazuje, że firmy, które rozpoczęły działalność inwestycyjną w naszym kraju wierzą w talenty, pracowników, dostawców, dobrą współpracę również z agendami rządowymi

- dodał cytowany przez ISB News. 

Bardzo cieszymy się, że inwestor, który jest z nami od kilu lat zaufał nam ponownie i w tym samym miejscu, w Jaworze. […] Udało się zainicjować kolejną inwestycję w obszarze, który nas bardzo interesuje i który wzmacnia też naszą promocję czystego powietrza, elektromobilności

- podkreślił.

Informację przekazano po spotkaniu pomiędzy premierem Morawieckim a Markusem Schaeferem z zarządu spółki Mercedes-Benz Cars.

Czytaj też: Naukowcy: Auta elektryczne mogą być bardziej szkodliwe dla środowiska niż tradycyjne 

Jak informuje Informacyjna Agencja Radiowa premier podkreślił, że nowa inwestycja wpisuje się w rozwój elektromobilności, nad którym pracuje polski rząd. Według szefa rządu przyczyni się też do sprowadzenia do Polski nowoczesnych technologii.

Seryjna produkcja nowoczesnych silników w dolnośląskiej fabryce Mercedes-Benz ma rozpocząć się w 2019 roku. Decyzja o powstaniu pierwszej fabryki koncernu w Polsce zapadła w 2016 r.

Więcej o: