Marek Chrzanowski, były szef KNF, może opuścić areszt. Sąd odrzucił wniosek prokuratury

Marek Chrzanowski będzie mógł wkrótce opuścić areszt. Były szef Komisji Nadzoru Finansowego został zatrzymany w listopadzie przez CBA.
Zobacz wideo

Marek Chrzanowski, były szef Komisji Nadzoru Finansowego najprawdopodobniej wkrótce opuści areszt. Sąd Rejonowy Katowice-Wschód nie uwzględnił wniosku prokuratury o przedłużenie tymczasowego aresztu.

Jak już informowaliśmy w zeszłym tygodniu Prokuratura Krajowa złożyła wniosek o przedłużenie środka zapobiegawczego zastosowanego wobec Chrzanowskiego. Informację potwierdziła w rozmowie z IAR prokurator Ewa Bialik. 

Marek Chrzanowski został zatrzymany w listopadzie, następnie usłyszał zarzut nadużycia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej. Grozi mu za to 10 lat więzienia.

Czytaj też: Afera KNF. Na czym polegał plan Chrzanowskiego? Tajemnica "chokoboms"

13 listopada 2018 r.  "Gazeta Wyborcza" ujawniła stenogram nagranej w marcu rozmowy Marka Chrzanowskiego z bankierem Leszkiem Czarneckim, kontrolującym Getin Noble Bank i Idea Bank. Według biznesmena, jego rozmówca miał zapewnić przychylność KNF i NBP w zamian za zatrudnienie w Getin Noble Banku w charakterze prawnika Grzegorza Kowalczyka. Według informacji przekazywanych przez Czarneckiego, wynagrodzenie dla Kowalczyka miało wynieść w okresie ok. 3 lat 1 procent wartości Getin Noble Banku.

Więcej o: