Poseł Majka złożył interpelację 13 stycznia. Wszystkie pytania o sieć 5G kieruje bezpośrednio do premiera Morawieckiego.
Polityk z Przemyśla sugeruje w interpelacji, że technologia 5G jest szkodliwa, może mieć antypolski wydźwięk i doprowadzi do masowej bezpłodności, a tym samym depopulacji narodu polskiego.
Podczas sejmowego wystąpienia powiedział też, że sieć 5G - która ma niebawem zastąpić technologię 4G - może być użyta do tłumienia niepokojów społecznych. W kontekście potencjalnej, zagranicznej ingerencji z powodu sieci 5G wskazał na tzw. ustawę 1066 o udziale zagranicznych funkcjonariuszy lub pracowników we wspólnych operacjach lub wspólnych działaniach ratowniczych na terytorium Polski. Szkodliwe dla Polaków działanie sieci 5G miałoby - zdaniem posła - w domyśle doprowadzić do społecznego oburzenia, a w konsekwencji do antypolskiej interwencji obcych sił.
Czy Premier Rządu Rzeczypospolitej Polskiej Pan Mateusz Morawiecki bierze na siebie osobiście odpowiedzialność za możliwość stosowania technologii 5G w celu realizacji obowiązującej ustawy nr 1066 na terenie państwa polskiego przeciw narodowi polskiemu, a szczególnie za biologiczne konsekwencje użycia technologii 5G na populację Polek i Polaków?
- pyta w interpelacji poseł Majka.
Poseł Majka śmiało głosi swoje poglądy. O domniemanych zagrożeniach w związku z siecią 5G dowiedział się z YouTube. Tam zdobył teoretyczne i ideowe zaplecze swojej wiedzy o technologii łączności komórkowej. Nie ukrywa, że jest odbiorcą podkastów Ewy Paweli, która sieć 5G wprost nazywa „ludobójstwem zaplanowanym na Polakach”. Przedstawiana w Internecie jako „sygnalistka kontroli umysłu” Ewa Pawela jest ponadto autorką filmów dot. m.in. „broni mikrofalowej przeciwko Polakom” czy „techgnozie”.
Dodajmy, że Robert Majka wierzy też, że w Polsce nadal obowiązuje konstytucja z 1935 r., a ostatnim legalnym prezydentem Polski jest Jan Zbigniew Potocki, biznesmen z Kalisza. Jednocześnie poseł Majka poważnie potraktował kwestię technologii 5G. Nie ma wątpliwości co do „zagrożeń”, które niesie ze sobą nowa sieć. Uważa, że technologia mobilna 5. generacji to sprawa rangi państwowej, która powinna być poddana debacie.
Z uwagi na znaczenie sprawy, która ma charakter wagi państwowej dla bezpieczeństwa obywateli państwa polskiego, w szczególności małych, bezbronnych polskich dzieci oraz ich matek i ojców, uprzejmie proszę o jednoznaczną odpowiedź merytoryczną na powyższe pytania
- podsumował interpelację poseł Majka.
Technologia 5G to standard sieci komórkowej, który ma zastąpić działającą obecnie sieć 4G. W 2017 r. firmy Intel, Telia i Ericsson uruchomiły pierwszą sieć 5G w Europie działającą w czasie rzeczywistym. Po testach w Estonii i Szwecji przeprowadzono testy w Wielkiej Brytanii. W 2019 r. na rynku mają się pojawić pierwsze komercyjne smartfony wspierające technologię 5G.
Ponadto, UE chce wykorzystywać pasmo 700 MHz, które ma zostać przypisane do szerokopasmowych usług internetowych od czerwca 2020 r. Według Komisji Europejskiej technologia 5G może dać pracę nawet 2 mln ludzi w całej UE.