Szwagier Michała Krupińskiego, szefa Pekao, był dyrektorem w Aliorze? "Pytania bez odpowiedzi"

"Puls Biznesu" pisze dziś o Piotrze Zdrzaliku, którego szwagrem jest Michał Kurpiński, prezes Pekao. Pracował on w Alior Banku na stanowisku dyrektorskim. Jest też na liście donatorów Solidarnej Polski. Dziennikarze pytają: kto go zatrudnił, jakie miał kompetencje, ile zarabiał.
Zobacz wideo

Michał Kurpiński, ceniony menadżer finansowy, jest jedną z postaci, które pojawiają się na tzw. "taśmach Kaczyńskiego". Bank Pekao, kierowany przez Krupińskiego, miał bowiem uczestniczyć w przygotowaniach do budowy wieżowca powstającego na działce spółki Srebrna. Ze stenogramów opublikowanych przez "Gazetę Wyborczą" wynika, że odwiedził on siedzibę PiS na Nowogrodzkiej i rozmawiał na temat udzielenia kredytu związanego z inwestycją.

Szwagier prezesa dyrektorem

"Puls Biznesu" pisze dziś o Piotrze Zdrzaliku. Szwagier prezesa Krupińskiego - brat jego żony - miał zostać zatrudniony w Aliorze w roku 2017. Pełnił funkcję dyrektora i zarabiał około 30 tysięcy złotych - twierdzi gazeta. Zaledwie kilka miesięcy wcześniej Krupiński przestał kierować pracami rady nadzorczej banku. Instytucją zaczął kierować Michał Chyczewski, według wielu komentatorów wspierany przez Krupińskiego.

"Pytania bez odpowiedzi"

"Puls Biznesu" zauważa, że Zdrzalik w 2014 roku wpłacił kilka tysięcy złotych na Solidarną Polskę, partię Zbigniewa Ziobry. Twierdzi, powołując się na własne źródła w Alior Banku, że za rekrutacją Zdrzalika stoi ówczesny zarząd. Pyta też o kompetencje byłego dyrektora banku. Na żadne z tych pytań nie udało się jednak uzyskać odpowiedzi. Główny zainteresowany również nie skomentował sprawy. 

Czytaj też: Poseł PiS dla żartu wystawił fakturę Agorze. Opozycja punktuje: "Musi zapłacić 230 mln zł"

Więcej o: